Virtualbox na W2k8 Foundation?

Witam.

Mam w firmie Windows 2008 Foundation.

Jak wiadomo system ten ma ograniczenia m.in maksymalnie 15 użytkowników.

Potrzebujemy na tą chwilę około 18 kont, na co niestety Windows nie pozwala.

Wpadłem na pomysł by zainstalować na nim Virtualboxa, a na nim jakiegoś Linuxa z serwerem plików (tylko taki jest nam potrzebny - wymiana wewnątrz firmy i ftp, jednak pracownicy mają mieć różne uprawnienia, więc potrzebne jest ok. 18 kont).

Czy licencja Foundation zezwala na takie rozwiązanie ? Nie ukrywam, że pasowałoby ono mi najbardziej, bo nie wiąże się z jakimiś sporymi kosztami.

Proszę o jakieś porady na ten temat.

Pozdrawiam

Pewnie tak, w końcu to maszyna wirtualna.

Hmm sądzisz, że MS “zezwoliłby” na takie rozwiązanie ? To by mi uratowało tyłek, bo zakup czy update systemu Windows to są okrutne koszty !

Witam,

Koszty upgrade do wersji standard + cal-e nie są aż tak okrutne… poza tym po co komplikować sobie życie dla paru groszy?

Pozdrawiam,

mr-owl

Owszem, ale nie wykluczamy w najbliższym czasie kontrolera domeny. A upgrade nie pozwala na takie rozwiązanie. Serwer nie może spełniać po upgradzie roli kontrolera, co jest w ogóle jakimś kosmicznym pomysłem rodem z Radomia. Komplikować - nie komplikować, dla mnie to prosta sprawa, znam Linuxy na tyle by sprawnie to zrobić, pytanie czy licencja Foundation mi w tym nie przeszkodzi, bo chcę oczywiście by wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Z tego co widzę można wykorzystać 30 SMB na tej licencji, więc nie powinno być problemów.