VirtualBOX + NetiaSpot = Nie łączy w trybie Bridge

Trochę odgrzewany temat, ale wczoraj walczyłem z Netia Spot 2 (wersja z VDSL).

 

Niestety muszę potwierdzić, że Netia Spot nie obsługuje programowego bridge’a.

Próbowałem zarówno z VirtualBox jak i VMWare.

Za każdym razem jak tworzyłem bridge z kartą sieciową dla wirtualnym maszyn, DHCP się nie przebija.

 

Ale i tak najlepsza zabawa powstaje jak wirtualnym się wpisze stałe IP. Wtedy zarówno host jak i wirtualna maszyna mają straty na pingach, gubią pakiety.

Wniosek jeden - dla routera stworzył się konflikt, którego teoretycznie nie powinno być ponieważ są to różne adresy MAC.

 

Musiałem przełączyć Netia Spot na sprzętowy “bridge” i podłączyć do niego mój stary router asus rt-n10u (poprzez pppoe).

Teraz wszystko działa dobrze, bez strat a Netia Spot służy mi jako drogi modem VDSL :slight_smile:

 

Warto dodać, że wszystkie testy przeprowadziłem jedynie poprzez WIFI. Jednak jestem pewien, że po kablu będzie tak samo.

Zamiast bridge (połączenie mostkowanego) można wybrać połączenie host-only (połączenie routowane) i powinno działać bez problemu, VM jest w innej podsieci, niż sieć lokalna i pomiędzy siecią lokalną, a siecią VM jest routing (bramą jest wirtualny interfejs vboxnetN, gdzie N to numer sieci wirtualnej).