VirtualBOX + NetiaSpot = Nie łączy w trybie Bridge

Witam,

a więc sprawa wygląda tak:

Komputer hostujący:

Windows 7 64bit - SP1

karta sieciowa:

Atheros AR9002WB-1NG Wireless Network Adapter

VirtualBOX - Debian 64bit

http://screenshu.com/static/uploads/tem … t4b9gq.jpg

http://screenshu.com/static/uploads/tem … m6n25f.jpg

http://screenshu.com/static/uploads/tem … vd9bie.jpg

Jak widać router nie widzi debiana i nie przydziela ip. Z maszyna mam łącznośc poprzez VirtualBox Host - 192.168.56.101

Dodam ze wczesniej na routerze TP-Link dzialalo pięknie.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Z tego co widzę to jest karta wifi, a eth0 jest kartą sieciową na kabel xD. Należałoby skonfigurować bezprzewodowy interfejs sieciowy, albo wybrać nat.

Normalnie to ja mam ustawione NAT + Virtual Host ale nie mam wtedy zewnętrznego dostępu do debiana.

Bardzo zależy mi na zewnętrznym dostępie. Próbowałem z przekierowaniem portów ale podobno taką funkcje ma tylko Windows Server.

Czy mógłbyś wyjaśnić mi jak mogę skonfigurować bezprzewodowy interface sieciowy?

Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

Twoje rozwiązanie działa, pod ubuntu gość i host. Do komputera hosta ip przydzielane jest przez dhcp czy statycznie?

Wykonaj backup wirtualnej maszyny. Usuń ten plik /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules i zresetuj system i powiedz czy dalej nie przydziela ip.

DHCP, wcześniej pod ubuntu tak samo dzialo sie jak ustawulem mostek na karcie wifi. Wiec na ubuntu też musialem uzyc NAT + virtual host.

Wydaje mi sie że w routerze albo jest zablokowany przydział IP dla virtualnych maszyn albo nie mam pojęcia :smiley:

Dzięki za odpowiedź. :slight_smile:

Czekam na dalsze propozycje :smiley:

Jak to wyżej nie zadziała to pozostaje ręczne skonfigurowanie eth0

nano /etc/network/interfaces i wpisz tam to:

auto eth0

iface eth0 inet dhcp

i restart debiana.

to samo nic sie nie zmieniło :frowning:

Jakieś pomysły?

dzięki za odpowiedź :smiley:

MAc adres mu zmień, pokaż zrzuty ifconfig oraz cat /etc/network/interfaces oraz /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules Jaka wersja Debiana?

Pokaż co pokazuje polecenie.

su -c "dhclient eth0"

Jaki restart? #-o

su -c "service networking restart"

Lub po staremu.

su -c "/etc/init.d/networking restart"

JA zawsze dla pewności wszystko resetuje, tam gdzie mogę.

Dodam jeszcze ze na windowsie jest to samo wiec mysle ze to nie jest wina systemu tylko routera. Napisalem tez ze na tp-link dziala normalnie.

Na kazdym systemie nie ma sieci.

Dzieki za odpowiedzi :smiley:

Jeśli w ustawieniach sieci VM masz VirtualBox Host Only, to adres IP przydzielany jest przez serwer DHCP wbudowany w hyperwizor, a nie przez router i pulę adresów, jak i samą adresację można zmienić, w tym przypadku ruch jest routowany pomiędzy hostem, a VM. Jeśli chcesz mieć wyjście poza sieć 192.168.56.0/24, np. do internetu, musisz na TP Linku dodać trasę statyczną do tej sieci.

Może wystarczy zrestartować router lub przywrócić ustawienia fabryczne, często to pomaga.

Nie wiem jaki jest tego sens, poza stratą czasu, ale spoko. Jeśli polecenie service networking restart zakończy się niepowodzeniem, to i restart tu nie pomoże, bo podczas uruchamiania systemu, konfiguracja sieci również zakończy się niepowodzeniem. Linux to nie Windows, że trzeba go z byle błahego powodu restartować :wink:

Chodzi mi o to jak uzyskać zewnętrzny dostep do virtualnej maszyny na debianie. Z NAT sie chyba nie połącze a z hostonly dziala tylko na hoscie. Aktualnie w routerze ustawilem sobie DMZ i normalnie działa, na apache na hoscie normalnie mogą wejść z zew ip. Moim celem jest uzyskanie tego samego efektu lecz na virtualbox.

Najpierw piszesz o jednym problemie, potem o innym. Jeśli chcesz mieć dostęp do maszyny, to albo stawiasz ją w DMZ, albo w przekierowujesz porty. Czasami zdarza się też tak, że z własnej sieci nie dostaniesz się do serwera przez publiczne IP, bo router nie wie jak wysłać pakiet sam do siebie.

@roobal

powiedz mi w jaki sposób mam dac DMZ na virtualbox jak od początku wałkuję temat że netiaspot nie przydziela mu adresu sieciowego. DMZ mam aktualnie ustawione na laptopa przez polaczenie Wi-Fi. DMZ normalnie działa, mam zewnętrzne połączenie ale chcę mieć to połączenie na własnie debianie który jest na virtualbox.

W pierwszym poście napisałem że mam właśnie problem z tym że router nie widzi virtualboxa i przez to nie mogę nic dalej zrobić.

@Dzięki za odpowiedź :slight_smile:

btc. od początku piszę o jednym problemie :wink:

No tak, ale w przedostatnim poście wchodzisz na temat przekierowania portów. Próbowałeś resetować router? Nie filtrujesz czasem MAC adresów? Spróbuj ręcznie przypisać adres IP Debianowi.

Tymczasowo.

su

ip addr add 192.168.1.253/24 broadcast 192.168.1.255 dev eth0

ip link set dev eth0 up

Na stałe.

su

mv -v /etc/network/interfaces /etc/network/interfaces.backup

echo -e "\nauto lo\niface lo inet loopback\n\nauto eth0\niface eth0 inet static\naddress 192.168.1.253\nnetmask255.255.255.0\nbroadcast 192.168.1.255\ngateway 192.168.1.1\nnetwork 192.168.1.0" > /etc/network/interfaces

service networking restart

Nadal nie działa. Debian ustanowił swoje IP wewnętrzne ale nadal nie ma łączenia z routerem.

W routerze nie mam żadnych filtrów MAC.

Połączenia w routerze NetiaSpot

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/4y/b5/5c/0azkam.jpg

tutaj trochę i routerze

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/25/mh/0j/y035mg.jpg

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co to znaczy? Możesz pingować adres routera? Zapora w routerze nie filtruje adresów IP? Nie masz włączonej izolacji hostów na AP? Mnie interesują tylko i wyłącznie konkrety, a nie ogólniki.

  1. Nie

  2. Nie

  3. Mógłbyś dokładniej wytłumaczyć? :smiley:

Sprawdź w ustawieniach sieci bezprzewodowej routera (ustawienia AP) czy masz tam taką opcję o nazwie AP isolation lub podobnie i jeśli jest zaznaczona, odznacz ją.