VirtualBox nie chce mi odpalić linuxa z live cd

http://i.imgur.com/6i8bdfw.jpg

 

taki błąd mam “This kernel requires an x86-64 CPU…”

Mam gdzieś w opcjach się pobawić? Nie mam na liście wyboru systemów linuxa 64 bitowego, jest zwykły bez numerka, nie wiem czy z numerkiem też powinny być na liście.

 

System Windows 8 mam, 64 bitowy i świeży jest, ma 3 dni. Wcześniej miałem Win7 32 bitowy i tam 32 bitowe linuxy szło odpalać na luzie, a tu w tym win8 64 bitowym coś nie chce. Nie wiem przez co.

 

(odpalać próbowałem Linux Mint 64 bitowego i Win7 64 bitowego)

Czy twój procesor obsługuje wirtualizację?

w biosie nie mam takiej opcji. To laptop stary z core 2 duo i kartą pozwalającą grać w fry cry 3 na średnich.

Ale jeśli na win 7 32 bitowym odpalałem na luzie dowolne windowsy i linuxy 32 bitowe w virtualboxie to dlaczego miałoby nie działać na 64 bitowej windzie?

Żeby w VB uruchomić 64 bitwy system twój procesor musi obsługiwać wirtualizację (system macierzysty też musi być 64 bitowy).

 

Podaj model procesora.

Core 2 Duo T6500 + zainstalowany mam Win 8 64 bitowy, biosu nie aktualizowałem (zresztą ponoć można tylko na 32 bitowych aktualizować, a nie chce mi się wgrywać 32 bitowej windy dla biosu, który może nic nie da).

 

Zobaczę co zaraz odpiszesz, ale w razie czego to będę musiał albo wrócić do windy 32 bitowej by bawić się virtualboxem, albo kupić noawego lapka? (Obecny jest stary, ma wiele lat). Bios mam z 2009 roku.

http://ark.intel.com/products/39311/ 

czyli dwie opcje mam tylko?

  • instalować win 32 bitowy i na nim virtualboxa

lub

  • kupić nowego laptopa? (teraz wszystkie lapki pozwalają na wirtualizację?)

 

tak?

Brak wirtualizacji oznacza to że na Virtualbox’ie nie uruchomisz 64 bitowego systemu (nikt ci nie każe zmieniać systemu zainstalowanego na laptopie).

 

Trzeba sprawdzić czy dany procesor obsługuje wirtualizację, z tego co patrzyłem to nawet nowy mobilny Celeron obsługuje.

Na VirtualBox’ie uruchamiaj 32 bitową wersję systemów.

Ok, dzięki za pomoc :). Mam nadzieję, że szybko pozbędę się tego złoma i uda mi się kiedyś kupić nowego lapka, chciałbym znaleźć kasę na ulicy heh. W takim razie topic do zamknięcia.

 

//edited

32 bitowe odpalę mówisz? Hmm sprawdzę zaraz

 

//edited

faktycznie, backtrack 32 bitowy odpalił się i chodzi dobrze. Dobrze, że nie wywalałem go z dysku nigdy, przydał się. Dziękuję, że mi szybko pomogliście.