VirtualBox nie chce mi odpalić linuxa z live cd


(Hala Ntamustagil) #1

 

taki błąd mam "This kernel requires an x86-64 CPU..."

Mam gdzieś w opcjach się pobawić? Nie mam na liście wyboru systemów linuxa 64 bitowego, jest zwykły bez numerka, nie wiem czy z numerkiem też powinny być na liście.

 

System Windows 8 mam, 64 bitowy i świeży jest, ma 3 dni. Wcześniej miałem Win7 32 bitowy i tam 32 bitowe linuxy szło odpalać na luzie, a tu w tym win8 64 bitowym coś nie chce. Nie wiem przez co.

 

(odpalać próbowałem Linux Mint 64 bitowego i Win7 64 bitowego)


(falcon89) #2

Czy twój procesor obsługuje wirtualizację?


(Hala Ntamustagil) #3

w biosie nie mam takiej opcji. To laptop stary z core 2 duo i kartą pozwalającą grać w fry cry 3 na średnich.

Ale jeśli na win 7 32 bitowym odpalałem na luzie dowolne windowsy i linuxy 32 bitowe w virtualboxie to dlaczego miałoby nie działać na 64 bitowej windzie?


(falcon89) #4

Żeby w VB uruchomić 64 bitwy system twój procesor musi obsługiwać wirtualizację (system macierzysty też musi być 64 bitowy).

 

Podaj model procesora.


(Hala Ntamustagil) #5

Core 2 Duo T6500 + zainstalowany mam Win 8 64 bitowy, biosu nie aktualizowałem (zresztą ponoć można tylko na 32 bitowych aktualizować, a nie chce mi się wgrywać 32 bitowej windy dla biosu, który może nic nie da).

 

Zobaczę co zaraz odpiszesz, ale w razie czego to będę musiał albo wrócić do windy 32 bitowej by bawić się virtualboxem, albo kupić noawego lapka? (Obecny jest stary, ma wiele lat). Bios mam z 2009 roku.


(falcon89) #6

http://ark.intel.com/products/39311/ 


(Hala Ntamustagil) #7

czyli dwie opcje mam tylko?

  • instalować win 32 bitowy i na nim virtualboxa

lub

  • kupić nowego laptopa? (teraz wszystkie lapki pozwalają na wirtualizację?)

 

tak?


(falcon89) #8

Brak wirtualizacji oznacza to że na Virtualbox'ie nie uruchomisz 64 bitowego systemu (nikt ci nie każe zmieniać systemu zainstalowanego na laptopie).

 

Trzeba sprawdzić czy dany procesor obsługuje wirtualizację, z tego co patrzyłem to nawet nowy mobilny Celeron obsługuje.


(falcon89) #9

Na VirtualBox'ie uruchamiaj 32 bitową wersję systemów.


(Hala Ntamustagil) #10

Ok, dzięki za pomoc :). Mam nadzieję, że szybko pozbędę się tego złoma i uda mi się kiedyś kupić nowego lapka, chciałbym znaleźć kasę na ulicy heh. W takim razie topic do zamknięcia.

 

//edited

32 bitowe odpalę mówisz? Hmm sprawdzę zaraz

 

//edited

faktycznie, backtrack 32 bitowy odpalił się i chodzi dobrze. Dobrze, że nie wywalałem go z dysku nigdy, przydał się. Dziękuję, że mi szybko pomogliście.