Virtualbox nie dodaje obrazów ISO

(system) #1

Mam problem z programem VirtualBox. Na viscie działał normalnie bez zarzutu, z kolei na windows 7, gdy próbuję wrzucić obraz iso to wywala taki błąd:

12348495.png

Co on oznacza i czy da się to naprawić?

(system) #2

Podpisuję się pod koleżanką. Dzisiaj potrzebowałem na VirtualBoxie zainstalować ubuntu i nie działa. Dodanie iso nic nie dało. Próba zainstalowania z bootowalnej płyty skutkuje komunikatem o niemożności znalezienia bootowalnych danych

(system) #3

...no i nie wiadomo dlaczego VB nie działa pod Windows 7 ???

(system) #4

Mi Virtual Box działa... Ale nie chciał dołożyć nowej maszyny. Już działa. Trzeba mi było zrobić dysk wirtualny z tego ISO i o dziwo zadziałał. :slight_smile: Ściągnąłem na nowo linuksa i nie pokazywał się już komunikat i złym headerze...

(system) #5

U mnie niestety dalej nie działa. A o jaki wirtualny dysk chodzi? Ja gdy dodaję obraz ISO to wywala mi ten błąd, a obraz na pewno mam dobrze ściagnięty bo MD5 się zgadzają.

-- Dodane 02.02.2010 (Wt) 17:24 --

Wie ktoś jak ten problem rozwiązać?

(Dimatheus) #6

Hej,

:arrow: Czy instalowałaś go z uprawnieniami administratora (Uruchom jako administrator) i na koncie o takich właśnie uprawnieniach??

:arrow: Czy po instalacji próbowałaś uruchomić program w trybie zgodności z wcześniejszymi systemami MS??

:arrow: Może jednak spróbujesz ściągnąć obraz jeszcze raz??

:arrow: Spróbuj też zmontować inną płytkę ISO w VB - może jakiegoś DamnSmallLinux'a lub Hiren's BootCD. Czy one też będą mieć problem z wystartowaniem??

:arrow: Jeśli problem będzie się powtarzać, to spróbuj płytę ISO zmontować w wirtualnym napędzie - na przykład poprzez DAEMON Tools Lite 4.35.5 - i wtedy w VB wybrać jako napęd napęd gospodarza.

Co masz na myśli pisząc powyższe??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #7

A jak go uruchomić w trybie zgodności? Ja mam mnóstwo obrazów iso i żaden nie działa.

(Dimatheus) #8

Hej,

Klikasz prawym przyciskiem myszy na plik VirtualBox.exe -> Właściwości -> zakładka Zgodność i z niej wybierasz odpowiedni tryb zgodności - na przykład Windows Vista lub Windows XP. Zatwierdzasz zmiany i przy kolejnych uruchomieniach program będzie pracował w trybie zgodności.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #9

Bez zmian. Ten sam error, co na początku zapodałam.

(roobal) #10

To nie jest przypadkiem jakaś szyfrowana partycja? Jaka wersja Vboksa? Pokaż jeszcze dalszą część błędu, możesz wpisać też jego treść w Google możliwe, że jakiś bug i został zgłoszony i trzeba czekać na poprawkę. I sprawdź czy Windows 7 jest w ogóle wspierany, bo na stronie projektu nie ma nic o wersjach na jakich działa Virtualbox.

EDIT: Tak na szybko poszukałem i znalazłem takie obejście, trochę na około, problemu http://forums.virtualbox.org/viewtopic. ... 87#p113084

A tutaj ktoś napisał prawdopodobną przyczynę błędu ale czy Ci to coś da to nie wiem, bo sam nie wiem dokładnie co w tym wypadku należałoby zrobić http://forums.virtualbox.org/viewtopic. ... 87#p114549

Z tego co jeszcze na Google znalazłem to jest to prawdopodobnie bug, który został zgłoszony. Poszukaj jeszcze na necie to może znajdziesz jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam!

(Dimatheus) #11

Hej,

Najnowsza dostępna na Vortalu - Karolinah pisała o tym w innym wątku - nieco zboczyliśmy w nim z głównego tematu, więc powstał zupełnie nowy. :slight_smile:

Na stronie może i wprost nie ma, ale w pomocy do programu w rozdziale 1.4. Supported host operating systems jest informacja: Currently, VirtualBox runs on the following host operating systems: (...) Windows 7 (32-bit and 64-bit) :slight_smile:

Karolinah - a co z takim rozwiązaniem?? Próbowałaś??

Pozdrawiam,

Dimatheus