Virtualbox nie dodaje obrazów ISO

Mam problem z programem VirtualBox. Na viscie działał normalnie bez zarzutu, z kolei na windows 7, gdy próbuję wrzucić obraz iso to wywala taki błąd:

12348495.png

Co on oznacza i czy da się to naprawić?

Podpisuję się pod koleżanką. Dzisiaj potrzebowałem na VirtualBoxie zainstalować ubuntu i nie działa. Dodanie iso nic nie dało. Próba zainstalowania z bootowalnej płyty skutkuje komunikatem o niemożności znalezienia bootowalnych danych

…no i nie wiadomo dlaczego VB nie działa pod Windows 7 ???

Mi Virtual Box działa… Ale nie chciał dołożyć nowej maszyny. Już działa. Trzeba mi było zrobić dysk wirtualny z tego ISO i o dziwo zadziałał. :slight_smile: Ściągnąłem na nowo linuksa i nie pokazywał się już komunikat i złym headerze…

U mnie niestety dalej nie działa. A o jaki wirtualny dysk chodzi? Ja gdy dodaję obraz ISO to wywala mi ten błąd, a obraz na pewno mam dobrze ściagnięty bo MD5 się zgadzają.

Dodane 02.02.2010 (Wt) 17:24

Wie ktoś jak ten problem rozwiązać?

Hej,

:arrow: Czy instalowałaś go z uprawnieniami administratora (Uruchom jako administrator) i na koncie o takich właśnie uprawnieniach??

:arrow: Czy po instalacji próbowałaś uruchomić program w trybie zgodności z wcześniejszymi systemami MS??

:arrow: Może jednak spróbujesz ściągnąć obraz jeszcze raz??

:arrow: Spróbuj też zmontować inną płytkę ISO w VB - może jakiegoś DamnSmallLinux’a lub Hiren’s BootCD. Czy one też będą mieć problem z wystartowaniem??

:arrow: Jeśli problem będzie się powtarzać, to spróbuj płytę ISO zmontować w wirtualnym napędzie - na przykład poprzez DAEMON Tools Lite 4.35.5 - i wtedy w VB wybrać jako napęd napęd gospodarza.

Co masz na myśli pisząc powyższe??

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak go uruchomić w trybie zgodności? Ja mam mnóstwo obrazów iso i żaden nie działa.

Hej,

Klikasz prawym przyciskiem myszy na plik VirtualBox.exe -> Właściwości -> zakładka Zgodność i z niej wybierasz odpowiedni tryb zgodności - na przykład Windows Vista lub Windows XP. Zatwierdzasz zmiany i przy kolejnych uruchomieniach program będzie pracował w trybie zgodności.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Bez zmian. Ten sam error, co na początku zapodałam.

To nie jest przypadkiem jakaś szyfrowana partycja? Jaka wersja Vboksa? Pokaż jeszcze dalszą część błędu, możesz wpisać też jego treść w Google możliwe, że jakiś bug i został zgłoszony i trzeba czekać na poprawkę. I sprawdź czy Windows 7 jest w ogóle wspierany, bo na stronie projektu nie ma nic o wersjach na jakich działa Virtualbox.

EDIT: Tak na szybko poszukałem i znalazłem takie obejście, trochę na około, problemu http://forums.virtualbox.org/viewtopic. … 87#p113084

A tutaj ktoś napisał prawdopodobną przyczynę błędu ale czy Ci to coś da to nie wiem, bo sam nie wiem dokładnie co w tym wypadku należałoby zrobić http://forums.virtualbox.org/viewtopic. … 87#p114549

Z tego co jeszcze na Google znalazłem to jest to prawdopodobnie bug, który został zgłoszony. Poszukaj jeszcze na necie to może znajdziesz jakieś rozwiązanie.

Pozdrawiam!

Hej,

Najnowsza dostępna na Vortalu - Karolinah pisała o tym w innym wątku - nieco zboczyliśmy w nim z głównego tematu, więc powstał zupełnie nowy. :slight_smile:

Na stronie może i wprost nie ma, ale w pomocy do programu w rozdziale 1.4. Supported host operating systems jest informacja: Currently, VirtualBox runs on the following host operating systems: (…) Windows 7 (32-bit and 64-bit) :slight_smile:

Karolinah - a co z takim rozwiązaniem?? Próbowałaś??

Pozdrawiam,

Dimatheus