VirtualBox nie wczytuje 64 bitowych systemów

Witam,

 

Pobrałem Kali Linuxa wersję 64 bit. Kiedy chcę go zamontować w virtualboxie, nie mogę znaleźć dla niego wersji 64 bit. Poniżej zamieszczam screen shot’a.

 

 

Jak widać, są na nim same wersje 32 bit. Pobrałem najnowszego VirtualBoxa, czyli 5.0.24 r108355.

 

Poniżej zamieszczam parametry mojego laptopa:

 

Windows 10 wersja 64 bitowa.

Procesor Intel Core i7-4510 CPU @ 2.00GHz 2.60 GHz

Pamięć RAM 8,00 GB

Wybierz wersję 32bit i ewentualnie w razie potrzeby zwiększ ilość ram.

Wirtualizacja sprzętowa jest?

@Longhorn2009, wybrałem wersję 32 bitową Debian, po czym wybrałem pierwszą opcję:

Po czym wyskoczył mi taki oto komunikat w konsoli:

Linuxowi dołożyłem 2 GB RAMu, później 4 GB RAM, jednak cały czas przytrafia mi się ten sam błąd.

 

@sadaj72, nie mam pojęcia, czy mam wirtualizację sprzętową.

No to zadbaj o to żebyś ją miał i problem sam się rozwiąże.

 

W przypadku virtualboxa systemy 64bit obsługiwane są wyłącznie na urządzeniach wspierających sprzętową wirtualizację

A w jaki sposób mógłbym sprawdzić, czy mój procesor posiada wirtualizację sprzętową?

 

EDIT:

Jeżeli pobrałbym wersję Kali Linuxa 32 bitową, czy bez problemu chodziłaby na virtualbox’ie?

Pewnie posiada tę wirtualizację, ale jest ona wyłączona w biosie. Może jeszcze w samym programie virtualbox należy odpowiednią opcję zaznaczyć.

 

 

Wirtualizacje ma Twój procesor. Zapewne jest wyłączona w BIOS. Musisz ją tam włączyć.

Mógłbyś mnie poinstruować, w jaki sposób mógłbym włączyć tą wirtualizację? Nie wiem dokładnie, gdzie w BIOS’ie znaleźć tą opcję.

W przypadku laptopa zbyt wiele tych opcji nie będzie, szukaj virtualization Technology lub Intel vt i ustaw na enabled.

Wejdź do ustawień BIOS i szukaj czegoś pod nazwą Virtualization(skrótowo VT). Powinna chyba być w zaawasowanych opcjach, ale głowy nie dam za to.

Na tym Windows 10 Pro zobacz czy nie masz włączonego Hyper-V Client (składniki systemy w Programy i Funkcje). Przy włączonym Hyper-V Client można na VBoksie instalowa tylko 32-bitowe systemy.