VirtualBox nie widzi 64 bitowych systemów

A teraz załapałem. W w10 w funkcjach systemu włącz dla starszych systemów direct play oraz net framework 3.5 . W panelu sterowania znajdziesz włącz/wyłącz funkcje systemu.

A swoją drogą na w10 odpaliłem leciwego pet soccer czy też fifa wc 06 germany po włączeniu tych dwóch funkcji. :slight_smile:

A co do twojego spostrzeżenia, to tak, mam dzisiaj kiepskie myślenie, bo odczuwam jeszcze skutki wczorajszej nocy. :stuck_out_tongue:

Możesz napisać gdzie znaleźć te opcje.








Na koniec zatwierdzasz ok i się instaluje.

Jak się zdarzy się jeszcze upierdliwa gra, że dostaniesz komunikat, że DX jest niezgodne, to kopiujesz jej zawartość na dysk, a do folderu DX kopiujesz wypakowane pliki z instalki DirectX Redistribute - po wpisaniu w gogle pobierasz najnowszy pakiet instalacyjny tego pakietu co tu napisałem. I z podmienionymi plikami DX, gra zainstaluje się z dysku. :slight_smile:

O jakim pakiecie mówisz? Z katalogu do którego skopiuje zawartość gry wykasować mam zawartość DX i w to miejsce skopiować pliki, ale z jakiego pakietu - pobranego DirectX Redistribute, bo troche niejarze?

Po kolei. Wsadzasz płytę z grą. Pojawia ci się komunikat, że gra nie może być zainstalowana, bo wersja directx jest niezgodna z wersją zainstalowaną na komputerze. Najpierw kopiujesz całą zawartość płyty na dysk. Skopiują się z nią wszystkie pliki i katalogi w tym katalog DirectX . Pobierasz potem ten plik instalacyjny : https://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html
I wypakowujesz zawartość np. 7zip. Następnie wypakowane pliki, to jest tylko pliki z wypakowanego już folderu (masz tam setup, cab i inne od dx) - tylko je wszystkie kopiujesz do wspomnianego katalogu dx od gry i podmieniasz wszystkie. Po tej operacji instalujesz grę z dysku. I działa :slight_smile:

Czyli pliki pobrane z internetu wklejam do katalogu gry na dysku twardym. To rozumie. Ale jak znajdę katalog DirectX jakiejś gry, bo narazie sprawdzałem tylko dwie - Painkillera, który już nie krzyczy o DirectX - chyba zadziałała opcja ze screenów i płyta posiada katalog DirectX, ale np. już Painkiller Hell and Damnation takiego katalogu nie ma.

W którymś katalogu od gry się znajduje wspomniany dx setup z resztą. I te pliki podmieniasz z rozbakowanego katalogu redistribute.

Ale daj screeny z katalogów i ich zawartości, jak możesz ? A i nie do plików z gry, tylko do skopiowanych plików instalacyjnych gry z płyty. :slight_smile:

Ostatnio troche gier instalowałem lub próbowałem instalować - wyskakiwały błędy, w tym z DirectX. Teraz w razie czego wiem jak postępować - przyjść na forum :sunglasses: Narazie dzięki.