VirtualBox nie widzi 64 bitowych systemów

(quantumrush) #1

Zainstalowałem najnowszego VirtualBoxa 5.1.20, chciałem utworzyć nową maszynę ale VirtualBox rozpoznaje tylko 32 bitowe systemy. Odinstalowałem go i zainstalowałem poprzednią wersję 5.1.18 i to samo - rozpoznaje tylko 32 bitowe systemy. Czy mogę zainstalować 64 bitowego Windowsa na 32 bitowym, ale to by było bez sensu?

Główny system 32 bitowy czy 64 bitowy?

(quantumrush) #3

Windows 10 Pro 64 bitowy

(Seba228215) #4

Wejdź w bios/uefi i ustaw secure virtual machine na enable.

(quantumrush) #5

Niestety ja mam starszego BIOSa i nie mam virtualnych opcji, ale znalazłem artykuł jak przesiąść się na UEFI http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Co.to.jest.UEFI.czym.sie.rozni.od.BIOSu.i.jak.zainstalowac.Windows.w.komputerze.z.UEFI-poradnik,589
Ale mam pytanie Czy po zaktualizowaniu BIOSa otrzymam UEFI?

(Seba228215) #6

Po krótce :

“BIOS -> advanced -> cpu configuration -> secure virtual machine mode -> enabled”

(Seba228215) #7

A odpowiadając na pytanie. Po aktualizacji z biosu nie zrobisz uefi. Chyba, że wyszedł jakiś mod pod twój bios. Ale wgranie go wiąże się z ryzykiem uwalenia całej płyty głównej. Bezpieczne wgrywać oficjalne aktualizacje ze strony producenta płyty głównej.

(quantumrush) #8

Wydaje mi się że znalazłem opcje virtualizacji. U mnie jest to SVM Mode - w opisie tej opcji jest wyjaśnienie CPU Virtualizacjon i jest opcja Enabled/Disabled.

(Seba228215) #9

Enable i spróbuj, czy działa już x64 w vbox. Svm to secure virtual machine mode i musi być enable.

(quantumrush) #10

Teraz działa :slight_smile:

(Seba228215) #11

To dobrze. Gdybyś używał darmowego vmware player, nie musiałbyś wtedy grzebać w bios. :slight_smile:

(quantumrush) #12

Działa ale połowicznie. Na utworzonej wcześniej maszynie wirtualnej Windows 7 64-bit, zainstalowałem też VirtualBoxa i chciałem utworzyć nową maszynę ale dostępne są tylko systemy 32-bitowe. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem? Krótko mówiąc na wirtualnej maszynie VirtualBox pokazuje tylko systemy 32 bitowe.

(Seba228215) #13

Rozumiem. Ale tak zbędnie. Nie lepiej stworzyć dwie wirtualne maszyny w vbox na twoim głównym systemie ? Bo z taką obsługą virtualka w virtualce, to nie wiem, jak to działa. :slight_smile:

(quantumrush) #14

Chyba tak zrobię, bo narazie to same problemy.

(Seba228215) #15

Moja sugestia, użyj vmware player. Lepszy, emuluje wszystko bez kombinacji.

(quantumrush) #16

Zobaczymy co to jest - zaczynam zasysać.

(quantumrush) #17

A jak z grami - da się pograć

(Seba228215) #18

W jakim sensie z grami ? Na Windows 10 też zagrasz w gry. Windows 7/8/8.1 także. Więc nie rozumiem pytania.

Jak sie nie mysli to sie nie rozumie. Czy w wirtualnej maszynie da się pograc o to pytał. Problemy z kojarzeniem faktów ?? :stuck_out_tongue:

(quantumrush) #20

Mam problemy z DirectX. Gram głównie w starsze gry a one nie współpracują z DX12 i 64-bitowymi systemami, To jedno a drugie to do wypróbowania jakiegoś programu, czy opłaca się kupić czy nie.