VirtualBox nie widzi 64 bitowych systemów

Zainstalowałem najnowszego VirtualBoxa 5.1.20, chciałem utworzyć nową maszynę ale VirtualBox rozpoznaje tylko 32 bitowe systemy. Odinstalowałem go i zainstalowałem poprzednią wersję 5.1.18 i to samo - rozpoznaje tylko 32 bitowe systemy. Czy mogę zainstalować 64 bitowego Windowsa na 32 bitowym, ale to by było bez sensu?

Główny system 32 bitowy czy 64 bitowy?

Windows 10 Pro 64 bitowy

Wejdź w bios/uefi i ustaw secure virtual machine na enable.

Niestety ja mam starszego BIOSa i nie mam virtualnych opcji, ale znalazłem artykuł jak przesiąść się na UEFI http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Co.to.jest.UEFI.czym.sie.rozni.od.BIOSu.i.jak.zainstalowac.Windows.w.komputerze.z.UEFI-poradnik,589
Ale mam pytanie Czy po zaktualizowaniu BIOSa otrzymam UEFI?

Po krótce :

“BIOS -> advanced -> cpu configuration -> secure virtual machine mode -> enabled”

A odpowiadając na pytanie. Po aktualizacji z biosu nie zrobisz uefi. Chyba, że wyszedł jakiś mod pod twój bios. Ale wgranie go wiąże się z ryzykiem uwalenia całej płyty głównej. Bezpieczne wgrywać oficjalne aktualizacje ze strony producenta płyty głównej.

Wydaje mi się że znalazłem opcje virtualizacji. U mnie jest to SVM Mode - w opisie tej opcji jest wyjaśnienie CPU Virtualizacjon i jest opcja Enabled/Disabled.

Enable i spróbuj, czy działa już x64 w vbox. Svm to secure virtual machine mode i musi być enable.

Teraz działa :slight_smile:

To dobrze. Gdybyś używał darmowego vmware player, nie musiałbyś wtedy grzebać w bios. :slight_smile:

Działa ale połowicznie. Na utworzonej wcześniej maszynie wirtualnej Windows 7 64-bit, zainstalowałem też VirtualBoxa i chciałem utworzyć nową maszynę ale dostępne są tylko systemy 32-bitowe. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem? Krótko mówiąc na wirtualnej maszynie VirtualBox pokazuje tylko systemy 32 bitowe.

Rozumiem. Ale tak zbędnie. Nie lepiej stworzyć dwie wirtualne maszyny w vbox na twoim głównym systemie ? Bo z taką obsługą virtualka w virtualce, to nie wiem, jak to działa. :slight_smile:

Chyba tak zrobię, bo narazie to same problemy.

Moja sugestia, użyj vmware player. Lepszy, emuluje wszystko bez kombinacji.

Zobaczymy co to jest - zaczynam zasysać.

A jak z grami - da się pograć

W jakim sensie z grami ? Na Windows 10 też zagrasz w gry. Windows 7/8/8.1 także. Więc nie rozumiem pytania.

Jak sie nie mysli to sie nie rozumie. Czy w wirtualnej maszynie da się pograc o to pytał. Problemy z kojarzeniem faktów ?? :stuck_out_tongue:

Mam problemy z DirectX. Gram głównie w starsze gry a one nie współpracują z DX12 i 64-bitowymi systemami, To jedno a drugie to do wypróbowania jakiegoś programu, czy opłaca się kupić czy nie.