VirtualBox nie widzi wirtualizacji sprzętowej

Witam.

Nie wiem czy to co wpisałem w temacie to akurat mój problem gdyż:

Inne maszyny wirtualne działają. Problem jest gdy odpalam maszynę na linuksie której mam użyć do bazy cassandra. Pojawia się następujący komunikat: “this kernel requires an x68-64 cpu but only detected an i686 cpu”. W biosie sprawdziłem i mam włączoną na enabled opcję intel virtual technology, więc powinno być ok. intel processor identification utility pokazuje że mam te opcje wyłączone, ale gdy w biosie je wyłączę to pokazuje że włączone z kolei. Sprawdziłem i ponoć tak jest z tym programem niestety, iż pokazuje status na odwrót. Nie mam pojęcia w takim razie dlaczego tak jest. Posiadam laptop lenovo y510p i to jego ten problem dotyczy. Czy moglibyście coś podpowiedzieć? Dodam, że już szukałem w internecie ale to co znalazłem nie zadziałało.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

 

PS: W VirtualBox’ie mam dostępne tylko opcje instalacji 32 bitowych systemów.

 

To Ci nic nie mówi?

Właśnie nic, dlatego iż jak już napisałem wirtualizacja jest włączona, system też mam 64 bitowy, VirtualBox tak samo. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest.

A jak chcesz założyć nową maszynę to na liście dostępnych systemów w ogóle nie masz systemów 64bit ?

Z tego co widzę to komunikat mówi o tym że kernel jest 64-bitowy a znajduje procesor 32-bitowy. Sprawdź ustawienia procesora dokładnie.

S3BA_ - tak nie mam żadnej 64 bitowej maszyny tylko same 32 bitowe.

 

bart86 - Ustawienia procesora gdzie? W biosie? czy VirtualBoxie? Jeśli w biosie to nie mam dostępu do ustawień procesora :frowning:

Jak rozumiem masz 32-bitową maszynę a chcesz instalować na niej system 64-bitowy

Ale ja nie instaluję systemu na maszynie tylko odpalam już istniejącą (stworzoną wcześniej) maszynę z cassandra DB.

A czasem Twój system nie jest x86 ?

Nie nie. Mój system to windows 8.1 64bit. Na milion procent :slight_smile: Podejrzewam że może to być wina Hyper-V wbudowanego w Win 8.1. Chyba trzeba go wyłączyć i dopiero wgrać VirtualBoxa. Co myślicie?

Masz rację. Po zainstalowaniu Hyper-V znikają opcje systemów x64.

No własnie a w Windows 8.1 miałem to od razu po instalacji aktywne. No bo właściwie ósemka tak ma he he. Jutro sprawdzę co i  jak i w razie czego będę pisał.

Ja w 90-dniowej 8.1 musiałem doinstalować ręcznie.

No ja mam to od razu dodane więc muszę tam odznaczyć tę funkcję.

Odznaczyć że w virtual boxie?