VirtualBox problem z niepoprawną rozdzielczością

Witam! Zainstalowałem niedawno VirtualBox na moim komputerze - postawiłem na nim Linux Ubuntu. Jednak gdy próbuje przenieść okno na pełny ekran pojawia rozdzielczość jest taka sama a pojawia się tylko czarna ramka. Wygląda to tak:

dziwnej.jpg

Co mam zrobić aby mieć pulpit centralnie na pełnym ekranie, bez tej czarnej ramki?

Musisz w systemie-gościu (na screenie widać, że to Linux) ustawić wyższą rozdzielczość ekranu.

To już jest najwyższa z możliwych. Próbowałem to zmienić, ale to nie możliwe.

Zainstaluj sobie dodatki (Guest Additions). Uruchamiasz wirtualną maszynę, klikasz Urządzenia --> Zainstaluj dodatki. Zamontuje ci się dysk. Zainstaluj, zrestartuj maszynę i po sprawie. Obraz powinien ci się automatycznie zwiększać.

Ale to pliki .EXE a ja mam Linux Ubuntu. Jak mam je zainstalować?

Guest additions instalujesz pod Windowsem, dla maszyny wirtualnej, a nie dla systemu-gościa. #-o

Ale gdy klikam w Guest Additions to nie pojawia mi się nic. Tylko po prostu maszyna działa dalej.

Musisz mieć wyłączony wirtualny system, by pobierać i instalować te dodatki.

wyszukaj w repo linuksa pakietu virtualbox-ose i go zainstaluj

Tylko, że przecież ten link do pobierania mam w oknie wirtualnego systemu…

Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi.

Guest Additions masz w menu wyboru programu VirtualBox, nie pobierasz i nie instalujesz ich w wirtualnym systemie, tylko pod Windowsem.

kubus94 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Bzdura, Guest Additions instaluje sie w systemie “gościa”, z tym że wybiera się go z okna maszyny wirtualnej (Urządzenia -> Zainstaluj dodatek Guest Additions).

Instalacja dodatków Guest Additions dla Ubuntu w VirtualBox 2:

http://www.ubucentrum.net/2008/09/instalacja-dodatkw-guest-additions-dla.html

#-o

Skoro tak to się robi, to trzeba zainstalować w Linuksie dodatki do VirtualBoxa za pomocą Menedżera pakietów,

a nie pobierać ze strony producenta pliki .exe.

Dokładnie to on sie nazywa virtualbox-ose-guest-utils

No udało mi się to zrobić.

Tyle, że z systemu na maszynie wirtualnej. Gdy instalowałem pakiet na maszynie matce (Windows Vista) po resecie traciłem kontrolę nad Touchpadem i klawiaturą. Dopiero przywracanie systemu rozwiązało ten problem. A gdy zainstalowałem to z pokładu Ubuntu wszystko poszło jak z płatka.

Teraz mam już wszystko na pełnym ekranie. Dziękuję za pomoc.