Virtualbox problem z wyświetleniem go na pulpicie

Witam wszystkich

mam ubuntu 10.04 działa super ,chciałem sobie wgrać Virtualboxa,(bo nie mogę uruchomić jednej płyty która chodzi pod windowsem) program się wgrał ale nie pojawiła mi się ikona na pulpicie tak jaki innych wgranych programów.Program ten zgrywałem i z Dobrychprogramów i ze strony firmowej i za kazdym razem było tak samo,nie było wizualizacji.Sprawdzałem w Menadżer pakietów Synaptic i rzeczywiście Virtualbox się wgrał za każdym razem co próbowałem ale nie było go na pulpicie. I mam pytanie co zrobić żeby pojawiła się ikona i mógł uruchomić ten programik?

Virtualbox nie ustawia domyślnie ikony na pulpicie, szukaj w menu Programy>Narzędzia systemowe>Oracle VM VirtualBox lub wciśnij Alt+F2 i wpisz po prostu VirtualBox (tak jak podałem, litery V i B mają być wielkie) i klepnij Enter.

Pozdrawiam!

albo utwórz aktywator i w poleceniu wpisz “VirtualBox”

Ubuntu nie tworzy aktywatorów do programów na pulpicie, znajdziesz je w menu, gdzie możesz je dopiero sobie przerzucić na pulpit poprzez Prawym Przyciskiem Myszki na danym Elemencie i “Dodaj aktywator do Pulpitu”.

Dzięki roobal i całej reszcie za pomoc działa życzę zdrowych świat i udanego nowego roku