Virtualbox - pytanie do specjalistów

Witam

Panowie mam do Was pytanie , otóż :

Posiadam windows 7 w virtual boxie.
Mam stworzony 1 dysk i wiele instancji z różnymi parametrami , na których się poruszam.
Mam porobione standardowe połączenia do sieci.
Zmieniam IP LTE -> Łączę się z nowa instancją i mam na niej nowe IP mam również zaznaczoną opcję zmieniania MAC adress dla każdej instancji.
Mam teraz takie pytanie czy ktoś z zewnątrz może sprawdzić lokalne IP(czy coś w tym stylu) i odczytać , że to wszystko jedna sieć czy jest to nie możliwe i będzie znał jedynie adres ip / user agent przeglądarki / rozdzielczość i ewentualnie mac karty czy może coś jeszcze ewentualnie odczytać ?

Co robisz , że zadajesz takie pytania ?
Głosują w amerykańskiej grze przeglądarkowej , w która można grać również w Polsce i nabijam sobie takim sposobem kamienie.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

W takim razie żadna maszyna wirtualna nie widzi innej. O domyśleniu się za pomocą adresu prywatnego nie ma mowy.

Adres MAC działa w warstwie łącza danych, czyli mówiąc nietechnicznie: w necie go nikt nie zna - no chyba, że mowa o przełamaniu zabezpieczeń przeglądarki i wykonaniu złośliwego kodu po stronie komputera.

Tzn? Można prosić o dokładniejszy opis?

Po ostatnich donieseniach o bugu w procesorach to tak, mogą odczytać :wink: No a tak poważnie: jak nowa instancja Windowsa / nowy MAC, nowy hardware VM (gdyby jakieś ID komputera się głosowało), nowy IP (WAN) - to nie powinno być problemu.

Teraz zautomatyzuj całość, a zdobędziesz coś więcej niż tylko kamienie.

MAC jest często brany jako identyfikator hosta na poziomie aplikacji a nie sieciowej.

Hm, OP pisze o grze przeglądarkowej, więc chyba nie będzie ona wydobywać adresu fizycznego - no chyba, że owa gra tego wymaga np. poprzez jakąś wtyczkę, która go czyta w celu identyfikacji - ale jeśli wtyczka może aż tak ingerować w środowisko pracy, to czytanie adresu fizycznego byłoby chyba jednym z mniejszych zmartwień.
Oczywiście mogę się mylić, w końcu mało rzeczy jeszcze w życiu widziałem. Z tego, co widzę, to np. TeamViewer sprawdzał adres fizyczny przy licencji komercyjnej, jednak to odrębny program, a nie aplikacja w przeglądarce.

Jak jest wtyczka i jest zezwolenie na jej uruchomienie, to może praktycznie wszystko. Jak jednak nie ma wtyczki, to takie strony głównie bazują na ciasteczkach, to w 99% wystarczą nowe sesje incognito przeglądarki + zmiana IP po stronie WAN.

Ogolnie chodzi o to co Panowie piszecie.
Dzieki za wypowiedzi !
Chodzi mi jedynie o to ze tworze na tym samym komputerze nowe instancje wiec nazwa komputera itd sa zupelnie inne.
Jedynie to , że tam jest polaczenie LAN i jakby ta sama karta sieciowa caly czas i zastanawialem sie czy z poziomu javascript mozna odczytac takie rzeczy jak hardware mojego komputera w tym wypadku mac adress(zmieniam go) lub np. nazwe karty sieciowej , ktora bedzie taka sama dla wszystkich polaczen bo to jakis LAN ?
Skrypt do glosowania to poprostu javascript umieszczony w kodzie html.
Wiem ze administracja jest bardzo restrykcyjna w tych sprawach i sprawdza.

Co do IP o , które pyta Kacpi to posiadam kilka modemów z kartami LTE roznych operatorow.
Restartuje modem i mam nowe IP za kazdym razem.

Czy po czyms jeszcze przypuszczacie ze taki administrator moze mnie dojsc ?

Nie ma zadnych wtyczek ani aplikacji desktop to po prostu zwykla strona www.

Nie. Taka maszyna jest traktowana jak zupełne nowy komputer. Jedyne zabezpieczenie jakie sobie wyobrażam to sprawdzanie, czy nie głosujesz całą rodziną, tj. dodatkowe sprawdzanie MAC bramki (routera) - ale w to nie wierzę :wink:

Mac bramki routera ?
Tam jest javascript uzyty jak ktos moze sprawdzic router ?
Przechodzac przez virtual boxa do fizycznego routera?

Analiza wysłanego pakietu, może wtedy by jakoś doszli do adresu MAC, o ile warto by było dla ankiety sprawdzać.

Analiza pakietu da przecież wynik z nowym adresem MAC dla każdej nowej maszyny wirtualnej ?