Virtualbox - pytanie do specjalistów

(infkomp) #1

Witam

Panowie mam do Was pytanie , otóż :

Posiadam windows 7 w virtual boxie.
Mam stworzony 1 dysk i wiele instancji z różnymi parametrami , na których się poruszam.
Mam porobione standardowe połączenia do sieci.
Zmieniam IP LTE -> Łączę się z nowa instancją i mam na niej nowe IP mam również zaznaczoną opcję zmieniania MAC adress dla każdej instancji.
Mam teraz takie pytanie czy ktoś z zewnątrz może sprawdzić lokalne IP(czy coś w tym stylu) i odczytać , że to wszystko jedna sieć czy jest to nie możliwe i będzie znał jedynie adres ip / user agent przeglądarki / rozdzielczość i ewentualnie mac karty czy może coś jeszcze ewentualnie odczytać ?

Co robisz , że zadajesz takie pytania ?
Głosują w amerykańskiej grze przeglądarkowej , w która można grać również w Polsce i nabijam sobie takim sposobem kamienie.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

(kacpi2003zzz) #2

W takim razie żadna maszyna wirtualna nie widzi innej. O domyśleniu się za pomocą adresu prywatnego nie ma mowy.

Adres MAC działa w warstwie łącza danych, czyli mówiąc nietechnicznie: w necie go nikt nie zna - no chyba, że mowa o przełamaniu zabezpieczeń przeglądarki i wykonaniu złośliwego kodu po stronie komputera.

Tzn? Można prosić o dokładniejszy opis?

(bachus) #3

Po ostatnich donieseniach o bugu w procesorach to tak, mogą odczytać :wink: No a tak poważnie: jak nowa instancja Windowsa / nowy MAC, nowy hardware VM (gdyby jakieś ID komputera się głosowało), nowy IP (WAN) - to nie powinno być problemu.

(sadaj72) #4

Teraz zautomatyzuj całość, a zdobędziesz coś więcej niż tylko kamienie.

(bachus) #5

MAC jest często brany jako identyfikator hosta na poziomie aplikacji a nie sieciowej.

(kacpi2003zzz) #6

Hm, OP pisze o grze przeglądarkowej, więc chyba nie będzie ona wydobywać adresu fizycznego - no chyba, że owa gra tego wymaga np. poprzez jakąś wtyczkę, która go czyta w celu identyfikacji - ale jeśli wtyczka może aż tak ingerować w środowisko pracy, to czytanie adresu fizycznego byłoby chyba jednym z mniejszych zmartwień.
Oczywiście mogę się mylić, w końcu mało rzeczy jeszcze w życiu widziałem. Z tego, co widzę, to np. TeamViewer sprawdzał adres fizyczny przy licencji komercyjnej, jednak to odrębny program, a nie aplikacja w przeglądarce.

(bachus) #7

Jak jest wtyczka i jest zezwolenie na jej uruchomienie, to może praktycznie wszystko. Jak jednak nie ma wtyczki, to takie strony głównie bazują na ciasteczkach, to w 99% wystarczą nowe sesje incognito przeglądarki + zmiana IP po stronie WAN.

(infkomp) #8

Ogolnie chodzi o to co Panowie piszecie.
Dzieki za wypowiedzi !
Chodzi mi jedynie o to ze tworze na tym samym komputerze nowe instancje wiec nazwa komputera itd sa zupelnie inne.
Jedynie to , że tam jest polaczenie LAN i jakby ta sama karta sieciowa caly czas i zastanawialem sie czy z poziomu javascript mozna odczytac takie rzeczy jak hardware mojego komputera w tym wypadku mac adress(zmieniam go) lub np. nazwe karty sieciowej , ktora bedzie taka sama dla wszystkich polaczen bo to jakis LAN ?
Skrypt do glosowania to poprostu javascript umieszczony w kodzie html.
Wiem ze administracja jest bardzo restrykcyjna w tych sprawach i sprawdza.

Co do IP o , które pyta Kacpi to posiadam kilka modemów z kartami LTE roznych operatorow.
Restartuje modem i mam nowe IP za kazdym razem.

Czy po czyms jeszcze przypuszczacie ze taki administrator moze mnie dojsc ?

Nie ma zadnych wtyczek ani aplikacji desktop to po prostu zwykla strona www.

(bachus) #9

Nie. Taka maszyna jest traktowana jak zupełne nowy komputer. Jedyne zabezpieczenie jakie sobie wyobrażam to sprawdzanie, czy nie głosujesz całą rodziną, tj. dodatkowe sprawdzanie MAC bramki (routera) - ale w to nie wierzę :wink:

(infkomp) #10

Mac bramki routera ?
Tam jest javascript uzyty jak ktos moze sprawdzic router ?
Przechodzac przez virtual boxa do fizycznego routera?

(krystian3w) #11

Analiza wysłanego pakietu, może wtedy by jakoś doszli do adresu MAC, o ile warto by było dla ankiety sprawdzać.

(infkomp) #12

Analiza pakietu da przecież wynik z nowym adresem MAC dla każdej nowej maszyny wirtualnej ?