VirtualBox - tworzenie systemów

Witajcie!

Chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość przeniesienie Windowsa XP z VirtualBoxa na zwykły komputer. Chciałbym na VirtualBoxie stworzyć XP z moimi ustawieniami, programami, plikami itp, a następnie przenieść go na inny komputer - czy to jest możliwe, a jeśli tak to jak to zrobić?

A czy mogę zrobić to odwrotnie - czyli Windowsa XP ze zwykłego komputera, zainstalować na VirtualBoxie? I czy podobnie sprawa wygląda z Linuxami?

można zrobić obraz systemu w formacie wim.

z debianem i pochodnymi można zrobić za pomocą remastersys

Rozwiązanie bez różnicy na zainstalowany system.

Podstawą jest ISO dysku startowego z Norton Ghostem lub innym programem do wykonania kopi dysku 1:1

Przeniesienie systemu z VirtualBOXa na rzeczywisty system

  • Dysk 1 zawiera system np. Windows XP który chcesz przenieść. W takim razie zakładasz drugi wirtualny pusty dysk.

  • Na wirtualnej maszynie Bootujesz się z ISO i odpalasz Ghosta (lub inny program)

  • Wykonujesz kopie dysku 1 (z systemem), jako cel wskazujesz dysk 2 (wirtualny). Po zakończeniu operacji na drugim dysku pojawi się plik gho (obraz dysku 1)

  • Ponownie odpalasz Virtualą maszynę i z dysku 2 przegrywasz ten plik gho na PenDriva

Na rzeczywistej maszynie odpalasz bootowalnego CDka, wkładasz Pena z obrazem i odtwarzasz obraz na fizycznym dysku. :smiley:

Mam nadzieje że nie zamieszałem za mocno :smiley:

System zainstalowany na Virtualboksie na dysk fizyczny lub odwrotnie możesz przenieść klonując dysk lub partycję z systemem na przykład w sposób opisany tutaj tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Pozdrawiam!