VirtualBox - tworzenie systemu wirtualnego

Czy ktoś, mógłby mi powiedzieć, jak utworzyć w VirtualBoksie wirtualny system który byłby kopią aktualnie zainstalowanego, działającego systemu Hosta?

Chciałbym przenieść aktualnie zainstalowany i skonfigurowany system na maszynę wirtualną, w celu przeprowadzenia na przykład poważnych zmian, i sprawdzeniu, czy nie wystąpią przy tym żadne problemy.

  1. zrób obraz partycji jakimś programem np Acronis

  2. Wrzuć ten obraz na wirtualną partycje

  3. Zrób botowany obraz Acronisa do nagrania na płytkę i po prostu wrzuć w program ( cd-rom ) aby z niego bootowal

  4. Wskaz acronisem na na ten obraz i instaluj na tej głównej partycji ( nie tam gdzie jest obraz )

Tak ja bym to zrobił

mysle ze lepszy sposobem byloby zrobienie obrazu dysku przy użyciu Norton Ghosta z Hiren’s BootCD.przy maszynie wirtualnej byloby troche trudneij to zrobic. bo musialbys miec obraz dysku ale w formacie *.vdi. Maszyna wirtualna lepsza bylaby gybys chcial powazniej pobawic sie sytemem ale nei naruszajac macierzystego.

Nie do końca o to mi chodzi.

Wiem, że Hyper-V Microsoftu posiada możliwość tworzenia systemu wirtualnego z działającego już systemu (na tej samej bądź innej maszynie), i chciałbym przenieść w ten sposob pod VirtualBox mojego Debiana (na ktorym ten VBox jest) i z tak uruchomionego wirtualnego zrobic apt-get -t experimental dist-upgrade

a to może posypać system, dlatego nie chcę przeprowadzać na żywca, tylko najpierw chciałbym mieć moj system w takim stanie jak jest pod maszyną wirtualną