VirtualBox - tworzenie systemu wirtualnego


(Zulowski) #1

Czy ktoś, mógłby mi powiedzieć, jak utworzyć w VirtualBoksie wirtualny system który byłby kopią aktualnie zainstalowanego, działającego systemu Hosta?

Chciałbym przenieść aktualnie zainstalowany i skonfigurowany system na maszynę wirtualną, w celu przeprowadzenia na przykład poważnych zmian, i sprawdzeniu, czy nie wystąpią przy tym żadne problemy.


(Marcindodo) #2
  1. zrób obraz partycji jakimś programem np Acronis

  2. Wrzuć ten obraz na wirtualną partycje

  3. Zrób botowany obraz Acronisa do nagrania na płytkę i po prostu wrzuć w program ( cd-rom ) aby z niego bootowal

  4. Wskaz acronisem na na ten obraz i instaluj na tej głównej partycji ( nie tam gdzie jest obraz )

Tak ja bym to zrobił


(Mk Md) #3

mysle ze lepszy sposobem byloby zrobienie obrazu dysku przy użyciu Norton Ghosta z Hiren's BootCD.przy maszynie wirtualnej byloby troche trudneij to zrobic. bo musialbys miec obraz dysku ale w formacie *.vdi. Maszyna wirtualna lepsza bylaby gybys chcial powazniej pobawic sie sytemem ale nei naruszajac macierzystego.


(Zulowski) #4

Nie do końca o to mi chodzi.

Wiem, że Hyper-V Microsoftu posiada możliwość tworzenia systemu wirtualnego z działającego już systemu (na tej samej bądź innej maszynie), i chciałbym przenieść w ten sposob pod VirtualBox mojego Debiana (na ktorym ten VBox jest) i z tak uruchomionego wirtualnego zrobic apt-get -t experimental dist-upgrade

a to może posypać system, dlatego nie chcę przeprowadzać na żywca, tylko najpierw chciałbym mieć moj system w takim stanie jak jest pod maszyną wirtualną