VirtualBox- udostepnianie folderu

Witam,

Prosze o porady krok po kroku co zrobic, by udostepnianie folderow dzialalo na moim windows xp - gosc. Host to rowniez win xp - oba z sp3. Dodam, ze na komputerze-hoscie zainstalowalem guest additions. W programie, w ustawieniach dodalem folder - w moim przypadku G:\Programy. W konsoli w xp - gosciu, wpisalem net use x: \vboxsvr\Programy jednak nadal nic. Jakies porady?

A jaką nazwę udziału dałeś do tego G:\Programy?? Jeśli programy to daj ppm na mój komputer, mapuj dysk sieciowy i dalej sobie poradzisz.

dalem mapuj dysk sieciowy - ustawilem litere dysku x: i analogicznie nazwe folderu Programy. Ale nadal nie chula ;/

otwórz jakiś folder kliknij moje miejsca sieciowe -> dodaj miejsce sieciowe -> dalej -> dalej przeglądaj i powinien tam być udostępniony folder generalnie ten program ma problemy z udostępnionymi folderami u mnie znajduje folder ale zdarza sie ze nie chce go dodać bardzo czesto tez próba wejścia do udostępnionego folderu kończyła się restartem komputera bez problemu działało mi tylko jak systemem gościem był windows serwer

Witam

Widzę że jest nas tutaj więcej. No ja mam totalna klape jesli choddzi o udostepnianie i sieć.

Mam prosbę do osób którym udało się uruchomić sieć na pudelku…poproszę screena z ustawień sieci w vboxie. jak to ma być poustawiane bo już głupieje.

pozdrawiam - Jacek

Witam. Też miałem z tym problem, ale okazało się to banalnie proste. Jeśli mamy przed sobą wirtualnego XP-ka i wybraliśmy jaki folder chcemy udostępnić to klikamy PPM na Mój komputer (rzecz jasna w wirtualnym systemie), dalej na Mapuj dysk sieciowy, wybieramy literę dysku, klikamy przycisk Przeglądaj, wybieramy z listy VirtualBox Shared Folders a następnie folder, który wcześniej udostępniliśmy (ten pod spodem ;)) czyli np.\VBOXSVR\coś tam. Klikamy OK. Zaznaczamy kwadracik Połącz ponownie przy logowaniu. I od tej pory cieszymy się folderkiem :wink:

I jeszcze dwie sprawy. Przy wyborze folderu w polu Folder Name nazwa wybranego folderu musi być ciągiem liter. Jeśli w nazwie będzie spacja po prostu nie będzie można folderu dodać do listy (przycisk OK nie będzie aktywny); tak jest przynajmniej w mojej wersji VB. I druga sprawa. Zdaje się, że program VirtualBox Guest Additions musi być zainstalowany.

Brzmi to skomplikowanie, ale w praktyce jest dziecinadą :slight_smile: Mam nadzieję, że pomogłem. POZDRAWIAM