VirtualBox Vista x64 nie do końca x64?

Zainstalowałem program VirtualBox ale sobie sprawdzić czy i co nowego daje sp2 jednak kiedy włączam system emulatora załącza się obraz visty i zaczyna ładowanie… Pasek kończy ładowanie i na ekranie wyświetla mi się komunikat, że mój komputer nie jest przystosowany do pracy w trybie 64bit ■■■? ohnoes.gif

p.s. Komputer ma procesor x64 viste x64 oraz virtualbox’a pod wersje x64 i próbuje emulować viste x64 a ten baran mi wywala takie rzeczy ohmygod.gif

Ktoś ma jakiś pomysł?

Mam taki sam problem, tylko ja chciałem zainstalować Vistę x64 razem z Xp i linuksem na virtualboxie i sprawdzić jak działają 3 systemy na 1 komputerze. Najpierw próbowałem na XP 32-bit, zainstalowałem virtualboxa i chciałem na nim zainstalować vistę x64, dostałem ten komunikat. Próbowałem zrobić to na viście x64 z virtualboxem amd64 i też nie dało rady. Nie wiem co zrobić. Wygląda na to, że virtualbox tworzy wirtualną maszynę z procesorem 32-bitowym. Tak ja to widzę.

A nie lepiej zinstalować VPC 2007 SP1 Microsoft’u! !!

Nie java! !!

Od kiedy Virtualbox jest napisany w javie ? Albo ma coś z javą wspólnego ? Na stronie Virtualbox jest napisane że wersja 64 bit jest, ale dla Windows x64. Także z Vistą x64 może nie działać.

Oznaczenie Windows x64 dotyczy wszystkich systemów operacyjnych Windows w wersji 64bit

Pozdrawiam

mi się wydaje że systemy x64 nie są obsługiwane przez virtualbox. wypróbuj vpc microsoftu.

Zwróć uwagę na ostatnie zdanie!