Virtualbox: Windows XP. Brak połączenia internetowego

Kto się tu zna na Windowsie XP i wytłumaczy mi taką sytuację.
Po zainstalowaniu systemu nie mogę go zaktualizować z powodu braku internetu.
Karta sieciowa jest wykrywana i system melduje jej prawidłowe połączenie.
Pinguję bez problemów google.com czy gentoo.org, ale w IE nie jestem w stanie otworzyć żadnej strony.
Magia jak nic :smiley:

zbyt stara wersja IE

Wszystko fajnie, zainstalowałem jakieś vivaldi i faktycznie strony działają. Tylko do aktualizacji Windowsa potrzebuję IE, a ta franca nie chce się z niczym połączyć :smiley: To jak ja mam aktywować i zaktualizować system? Crackiem? :laughing:

nie dziw się że są problemy, xp wycofany i nie wspierany, zobacz wsus offline, esr version

Rejestracja przez telefon? :smiley: To się na linii obsługi zdziwią :smiley:
WSUS esr odpalił, zobaczymy czy sobie poradzi z wepchaniem aktualizacji :wink:

raczej się nie zdziwią :stuck_out_tongue: ale najpierw użyłbym wsusa, on zaaktualizuje też IE pewnie do jakieś wersji i dopiero aktywacji spróbować, a jak nie to telefon czy inny sposób, ale nie zakładałbym że jesteś jedyny co ma xp aktualnie :wink:

Może uda ci się z botem aktywować, ja ostatnio aktywowałem (około 3 tygodnie temu) i wydałem na to może z 5 złotych (6 razy słuchałem tego durnego kodu i z 3 razy go poprawiałem).

Aplikacja “internetowa”/“webowa” proponowana przez bota na pewno działa do aktywacji 7, pod XP jej nie testowałem.

Poszło wszystko po wciśnięciu mu WSUSem IE8 oraz SP3 :wink:

Zabawne że nie można zaktualizować systemu bo do aktualizacji wymagany jest nowszy IE, który jest dostarczany w aktualizacji :smiley: