VirtualDub 1.6.14 nie widzi najnowszego kodeka Divx 6.1.13

Jestem nowa i mam problem, przy przechwytywaniu obrazu mój VirtualDub 1.6.14 nie widzi najnowszego kodeka Divx 6.1.13 i nie mam możliwości kompresowania do avi. Natomiast przy konwersij (obrubce) kodek Divx 6.1.13 jest widoczny Wszystko to łącznie z windows XP mam zainstalowane na dysku D. Ostatnio doinstalowałam XviD-1.1.0 - ten jest widoczny. Proszę o pomoc Iwonka

U mnie jest ok.

Sprobuj więc może przeinstalować DivX’a …ewentualnie sprawdź pod inną wersją VirtualDub’a …albo pod VirtualDub MPEG2 :wink:

Próbowałam już z innymi wersjami VirtualDub, miałam też Divx 5 instalowany przed i po VirtualDub i dalej nie widzi. Chodzi o to, że przy obrubce filmów kodek Divx 6.1.13 jest widoczny, ale gdy przechwytuję obraz (Capture avi ) ten kodek jest już niewidoczny i nie mam możliwości kompresji obrazu. Czy problem czasami nie dotyczy jakiegoś wpisu do rejestru, bo system XP mam zainstalowany na dysku D.

Iwona

Dziwna sprawa… :?

Może więc odinstaluj divx’a i przeczyść b. dokładnie rejestr przed jego ponowną instalacją :wink:

-u mnie VirtualDub zawsze"widzi" divx’a :slight_smile:

Jest to DivX Pro czy DivX Free. Z tego, co wiem nowy DivX Free tylko dekoduje filmy a nie można nim kodować…

Zainstalowałam teraz program Ferro 1.55 ten widzi kodek DivX.Create.Bundle.6.1.1.3 bo taki mam, ale sam program Ferro nagrywa przez 20 minut bo to wersja bez rejastracji. Natomiast w VirtualDub dalej przy przechwytywaniu jest niewidoczny ten kodek.

Osobiście polecam Ci do kodowania przechwytywanego materiału video kodek XviD. Z nim nie ma żadnego problemu, a to czy jest lepszy czy gorszy od DivX’a, to … powiem tak, bo nie chcę tu rozpoczynać “nowej wojny” DivX vs XviD: XviD na pewno nie jest gorszy od DivX’a :wink:

Zresztą twórcy kodeka XviD i pierwotnej wersji DivX’a to Ci sami ludzie.