VirtualDub [Błąd DX50]

(Sonic4000) #1

Dostaje taki komunikat

erorxw4.th.jpg

Mam tylko zainstalowanego codeka FFDSHOW bo przy nim najlepiej chodzą filmy i ma najmniejsze wymagania.

Co muszę zrobić abym normalnie w virtualdubie mógł przerobić ten film, który aktualnie chce przerobić ??

(qrczak13) #2

Start > wszystkie prog > ffdshow > video decoder cofiguration > codecs > poszukaj DivX 5/6 i ustaw libavcodec

Jak nie pójdzie dalej ściągnij http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=610

(Sonic4000) #3

w menu start niemam video decoder cofiguration

jest tylko

VFW Configuration

Audio filter configuration

Configuration

Raw-only filter configuration

a jak wejde do Configuration

to wyglada to tak

fd.jpg.xs.jpg

===============

Czy pobranie tego DivXa 5.0.5 spowolnie ogladanie filmow ??

Glownie zawsze kozystałem tylko z FFDSHOWa poniewarz nawet na starym leciwym sprzecie (Celeron 466 mhz, 128 mb ramu, grafika zintegrowana intela 32mb) filmy chodziły dobrze (w cinema playerze w trybie pelnoekranowym ze zmiana rozdzielczosci na 640x480). W tej chwili posiadam sprzet Pentium III 700 mhz, 256 ramu, GeForce 4 mx420 DDR64 mb TVOut i czy jak zainstaluje tego kodeka to filmy bede chodziły tak samo szybko jak przy FFDSHOW ??

(qrczak13) #4

Nic się nie stanie. Pozwoli to na przerobienie filmu.

(Placio74) #5

Nie pójdzie... to da tylko obsługę DivX'a przy odtwarzaniu, ale nie w VirtualDub (który korzysta z VfW, a nie filtrów DirectShow).

Poza tym qrczak13 podał link do dekodera DirectShow - to nie jest kodek i VirtualDub z tego nie skorzysta.

Aby otworzyć ten plik wideo w VirtualDub (bez instalacji samego kodeka), należy włączyć obsługę DivX w konfiguracji VfW (ffdshow video encoder configuration > zakładka Decoder).

ffdshowvfwut8.th.jpg

Jeśli kodek DivX będzie zainstalowany - zostanie użyty w VirtualDub w pierwszej kolejności (zamiast ffdshow VfW).

(Sonic4000) #6

ok udało się przekodować :wink:

(niemusiałem nic doinstalowywać poprostu włączyłem tą opcje :wink:)