VirtualDub [Błąd DX50]

Dostaje taki komunikat

erorxw4.th.jpg

Mam tylko zainstalowanego codeka FFDSHOW bo przy nim najlepiej chodzą filmy i ma najmniejsze wymagania.

Co muszę zrobić abym normalnie w virtualdubie mógł przerobić ten film, który aktualnie chce przerobić ??

Start > wszystkie prog > ffdshow > video decoder cofiguration > codecs > poszukaj DivX 5/6 i ustaw libavcodec

Jak nie pójdzie dalej ściągnij http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=36&id=610

w menu start niemam video decoder cofiguration

jest tylko

VFW Configuration

Audio filter configuration

Configuration

Raw-only filter configuration

a jak wejde do Configuration

to wyglada to tak

fd.jpg.xs.jpg

===============

Czy pobranie tego DivXa 5.0.5 spowolnie ogladanie filmow ??

Glownie zawsze kozystałem tylko z FFDSHOWa poniewarz nawet na starym leciwym sprzecie (Celeron 466 mhz, 128 mb ramu, grafika zintegrowana intela 32mb) filmy chodziły dobrze (w cinema playerze w trybie pelnoekranowym ze zmiana rozdzielczosci na 640x480). W tej chwili posiadam sprzet Pentium III 700 mhz, 256 ramu, GeForce 4 mx420 DDR64 mb TVOut i czy jak zainstaluje tego kodeka to filmy bede chodziły tak samo szybko jak przy FFDSHOW ??

Nic się nie stanie. Pozwoli to na przerobienie filmu.

Nie pójdzie… to da tylko obsługę DivX’a przy odtwarzaniu, ale nie w VirtualDub (który korzysta z VfW, a nie filtrów DirectShow).

Poza tym qrczak13 podał link do dekodera DirectShow - to nie jest kodek i VirtualDub z tego nie skorzysta.

Aby otworzyć ten plik wideo w VirtualDub (bez instalacji samego kodeka), należy włączyć obsługę DivX w konfiguracji VfW (ffdshow video encoder configuration > zakładka Decoder).

ffdshowvfwut8.th.jpg

Jeśli kodek DivX będzie zainstalowany - zostanie użyty w VirtualDub w pierwszej kolejności (zamiast ffdshow VfW).

ok udało się przekodować :wink:

(niemusiałem nic doinstalowywać poprostu włączyłem tą opcje ;))