Virtualdub + huffyuv = zwiększenie rozmiaru filmu

Witam, mam win7 x64, chciałem wrzucić na youtube krótki filmik z frapsa, ale zajmuje on kosmiczne rozmiary nawet mimo kilkudziesięciosekundowej długości a planuję nagrać dłuższe w przyszłości. Jako że jakość musi pozostać 720p (max na moim lapku), poszukałem bezstratnego kodeka, wiele osób poleca huffyuv.

Zainstalowałem virtualdub 32bit, zainstalowałem kodek przez konsolę żeby działał na 64bit wersji systemu, wybieram go do kompresji, klikam ‘save as avi’, film się kompresuje i… po wszystkim waży 2x więcej. 12sekundowy filmik spuchł z 250 do ponad 400MB. Gdzie może tkwić przyczyna?

Bezstratne kodeki zawsze będą miały duże rozmiary. Najlepszą kompresję z kodeków bezstratnych ma bodajże lagarith. Poza tym przed wrzuceniem na youtube należy film odpowiednio skompresować po to żeby nie uploadować gigabajtów i po to żeby youtube nie musiało tego robić za ciebie po swojemu, często psując jakość.

jasne że przyczyna tkwi w kodeku huff - kodowanie huffmana to końcowy etap większości stratnych kodeków w tym audio mp3, jpeg, to jedna z końcowych metod w zipie i wielu innych formatach, bardzo ogólny mechanizm jeden z dwóch podobnych do siebie obok arytmetycznego(obecnie już bez patentów - np. png), yuv to też jedna z metod transformacji koloru ktra zmniejsza ilość danych ale nadal - bardzo podstawowa, zmień kodek :wink:

huffyuv jest dobry do samego nagrywania dlatego jest dobry bo jest szybki i bezstratny, do wrzucania na youtube divx, x264 itp.

Użyłem tego kodeka bo naczytałem się o nim dużo dobrego, ostatnie czego się spodziewałem to zwiększenie rozmiaru ‘skompresowanego’ pliku. Zależało mi na zachowaniu dobrej jakości, ale w zasadzie jestem kompletnie zielony, bo nigdy nie bawiłem się w robienie filmików ani żadne uploadowanie na youtube. W takim razie jaki inny kodek polecacie, który nada się lepiej do tego zadania? Mam nadzieję, że orientujecie się lepiej ode mnie :wink: I dzięki za odpowiedź, poprzednio nikt nie zabrał głosu i musiałem wrzucić temat ponownie po miesiącu.

Do edycji materiału jakiś bezstratny kodek, ja używam Lagarith. Do końcowej kompresji przed wrzuceniem na YT - x264.