Virtualdub - problemy z dźwiękiem

Witam serdecznie.
Od dłuższego czasu staram się zgrać kasety VHS na komputer. Próbowałem różnych programów, ale żaden nie działał w pełni prawidłowo, albo nie było obrazu, albo dźwięku, albo jednego i drugiego. W końcu wypróbowałem VirtualDub i voilà, jest obraz, jest dźwięk, jest gitara. Ale do czasu. Podczas odtwarzania wideo z magnetowidu w programie jest wszystko w porządku. Ale gdy otwieram już zapisany plik, dźwięk jest, że tak powiem, zepsuty. Czyli wina jest w kompresji dźwięku przez program. Ale próbowałem już wszystkich opcji, również bez kompresji, i jest prawie to samo za każdym razem. Albo dźwięk trzeszczy, albo zwalnia i przyspiesza, robi się niski i wysoki. Co można jeszcze zrobić?

  1. Jakiej wersji programu VDub używasz?
  2. Jakich kodeków używasz do zgrywania?
  3. Jaki masz system?
  1. Wersja 2 build 43702 (niby najnowsza wersja)
  2. LAV Audio
  3. Win10 Home 1903

LAV ? - a dokładniej mógłbyś sprecyzować bo to on może być problemem?

To jest z K-Lite codec pack. Gdzieś czytałem, że jest to potrzebne.

VDub korzysta z własnych kodeków - nie widzi innych. Użyj wewnętrznych - wbudowanych w VDub.
Tak jak na obrazku poniżej.

Tak, jak pisałem w pierwszym poście, próbowałem wszystkich opcji kompresji oraz bez kompresji. Ale u mnie nie ma żadnej z opcji FFMpeg, jak na screenie. U mnie są od CCITT w dół.

Powinny być jeszcze widoczne kodeki FFMpeg - przeinstaluj VDub.

Reinstall nic nie dał. Ściągnąłem to i wrzuciłem folderu plugins.
https://sourceforge.net/projects/virtualdubffmpeginputplugin/files/latest/download

Nic to nie dało, dalej w opcjach kompresji jest to samo.

Ściągnąłem także to:

Ale to nie to, co myślałem. Raczej tym nic nie zrobię.

A może spróbować czegoś pod Linuxem? Mam Minta na drugim laptopie, co prawda jestem początkującym użytkownikiem, ale może coś się ogarnie.

Posty poradnik zgrywania materiału video na PC i po problemie !!!