VirtualDub zmiana audio i wycinanie fragmentu filmu

Witam

Orientuje się ktoś czy w programie VirtualDub można jakoś zsynchronizować dźwięk i obraz? Chcę podmienić w jednym filmie ścieżkę audio na inną. Niestety ścieżka audio którą posiadam ma opóźnienie kilku sekund w stosunku do obrazu. Można jakoś przesunąć dźwięk by go dopasować do obrazu czy trzeba będzie ściągnąć jakiś zewnętrzny program i próbować prawidłowo uciąć te kilka sekund?

Można. W opcjach audio można wstawiać opóźnienie dźwięku w milisekundach. Wstawienie wartości ujemnej spowoduje przyspieszenie odczytu dźwięku.

Dzięki

Opcja działa jak trzeba tylko jest kolejny problem. O ile na początku udaje mi się zsynchronizować idealnie dźwięk z obrazem to pod koniec filmu dźwięk zaczyna się już lekko późnić. Co może być przyczyną? Jest to opóźnienie o ok 1-2 sekundy.

To już wyższa szkoła jazdy. Do tego potrzebny jest edytor audio, który pozwoli na manipulowanie czasem trwania ścieżki dźwiękowej.

Witam

Poradziłem sobie z poprzednim problemem. Okazało się że ścieżka audio miała trochę błędów i trzeba było ją poprawić w 2 miejscach by się nie rozjeżdżało nic.

Teraz mam jeszcze 2 pytania.

  1. Jak mam już dopasowany dźwięk i film to jak zapisać to w jednym pliku jako nowy film AVI? Jak wybieram Save as AVI to tworzy mi jakiś gigantyczny plik gdzie kilkanaście sekund zajmuje już 1GB. ;/ Plik oryginalny na 500mb ścieżka ok 100mb i chciałbym by było podobnie

  2. Da się w tym programie usunąć kawałek filmu? Chciałbym usunąć z pliku pierwsze 4 sekundy z reklamą serwisu

W opcjach video i audio ustaw “Direct stream copy”. Da się usunąć fragment materiału. Dwa ostatnie przyciski na dole służą do zaznaczania materiału do usunięcia.

DeeJay85 , popraw tytuł tematu, używając przycisku EDYTUJ , tak aby mówił konkretnie o problemie.

Jeśli chodzi o zapisywanie pliku we właściwym rozmiarze już jest ok. Wielkie dzięki. :slight_smile:

Ale przy wycinaniu mam problem. Klikam pierwszą chorągiewkę, włączam film i czekam do momentu kiedy jest koniec fragmentu który chcę wyciąć i naciskam drugą chorągiewkę i delete. Jak naciskam play w VirtualDub to film zaczyna się już po wyciętej scenie ale gdy klikam Save as AVI to ta scena jest nadal w filmie. Czy robię coś źle?

VirtualDub nie wycina dowolnego fragmentu. Tnie po klatkach kluczowych. Od tego są przyciski z kluczykiem.