VirtualDub zmiana rozdzielczości filmu

Witam serdecznie wszystkich czytających ten temat. Mam problem,a mianowicie posiadam film w rozdzielczości 852*480 i chciałbym ją zmienić np na 720*405. Jak to uczynić w VirtualDub( chcę tylko tą zmianę nic więcej). Program jest po angielsku z nim u mnie słabo, szukałem czytałem na internecie ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Proszę o wyrozumiałość i pomoc. Serdecznie pozdrawiam.

Najwyraźniej NIC nie czytałeś i czekasz na odpowiedź ale okej.

Video -> Filters -> Add -> Resize

Czemu przy direct stream copy wygasa możliwość filtrowania, a pojawia się tylko przy full procesing,a jak wiadomo przy full pojemność filmu zwiększa się do rozmiarów astronomicznych…

Okej mogę ci odpowiadać w temacie albo na PW - zdecyduj się :wink:

No i prosta odpowiedź - Direct Stream Copy jak sama nazwa wskazuje służy tylko do kopiowania potoków/ścieżek - a jeszcze łatwiej do bezstratnego cięcia materiału video. Wszelkie filtry zadziałają ci dopiero przy zaawansowanej re kompresji. Przy normalnej znika możliwość użycia filtrów ale nadal masz możliwość operacji na kolorach. A przy najszybciej to po prostu szybka re kompresja przy użyciu innego kodeka :wink:

W Direct Stram Copy tnie się materiał na 2 sposoby albo do bezstratnego formatu RAW albo do tego samego w jakim zakodowany jest film.

Przy wszystkich innych jest mozliwosc wybrania kodeka i jego opcji kompresjii w “video -> Compression”. Domyślnie jest nieskompresowany RAW dlatego tyle wazy ci plik wynikowy. Wybierz np. Xvid i ustaw go na żądany profil.

Ten program przerasta mnie i moje nerwy :wink: . Robię full (bo inaczej filtry niedostępne). W filtrach robię resize taki jaki chcę, w kompresji zmieniam na ffdshow Video Codec i tam w konfiguracji na Xvid,niestety po zapisywaniu (Save As Avi) nadal plik waży “tonę”. Chyba zacznę ponownie ściąganie filmu w poprawnej rozdzielczości ,która będzie działała na moim Panasonicu 8)

Damianolo ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.