VirtualDubMod - problem z ładowaniem plików MPG

Witajcie,

Mam problem z tym o to cudem, ten program był super, ale do pewnego momentu…

Dobra opowiem wszystko od początku:

  • Miałem kartę TV analogową w komputerze, i nagrywałem na MPEG-2 Normal Quality i jak wgrywałem do Virtuala to wszystko było okej…

zmieniłem kartę TV na cyfrową na USB, która nagrywa MPEG-2 H.246, i mam dwa programy do tej karty:

Total Media 3 - gdy nagrywam i chcę wgrać do Virtual Dub, pokazuje mi: Cannoct detect the file of : “i tutaj jest nazwa tego pliku”.

BlazeDTV - gdy nagrywam i chcę wgrać do Virtual Dub, pokazuje mi: Crash VirtualDub, i zapisuje mi jakiś plik: crashinfo.txt

i program zostaję zamknięty…

Dziwne, że kiedyś MPEG-2 normalnie wgrywało…

a tak poza tym, to ten plik z nagraniem nie każdy program odtwarza. np. : Winamp odtwarza jakieś “piszczenie”, Windows Media Player sam dźwięk (czasami jak nagram jest obraz), Windows Movie Maker strasznie zacina jak edytuje film, komputer się wiesza, jakieś chocki klocki odwala… proszę o pomoc.

H.264 - tu leży problem. Nieobsługiwany kodek.

Czyli mam ten kodek zainstalować?

Dodane 11.06.2011 (So) 12:08

Cierpliwości to takich rzeczy nie mam… Zainstalowałem H.264, i co? Jest gorzej… Jak chcę włączyć w Winampie, to mi wyłącza komputer… A VirtualDub bez zmian, to samo… :confused: A przy instalacji zaznaczyłem, że ten kodek ma obsługiwać: VirtualDub.

PiotrekxD ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam,

A więc co mam w tej sytuacji zrobić? :wink: Coś mam zainstalować? Bo nie wiem… :confused: PROSZĘ O POMOC, no… TO jest dla mnie ważne… VirtualDubMod jest świetny…

VirtualDubMod obsługuje (na ‘wejściu’) kontener MPEG-PS, ale nie MPEG-TS.

Wcześniej miałeś wideo MPEG-2 w kontenerze MPEG-PS, teraz (jak się domyślam) masz wideo H.264 w kontenerze MPEG-TS (nagrania z Total Media).

Wypróbuj np. Avidemux lub (płatny) VideoReDo TVSuite/H264.

Do VirtualDubMod możesz ‘zaimportować’ to wideo korzystając ze skryptu Avisynth (z wykorzystaniem DirectShowSource, jesli zainstalujesz odpowiednie filtry DirectShow). W przypadku VirtualDub możesz wypróbować wtyczki DirectShow import driver lub FFmpeg input driver.

Jednak zostanę przy VirtualDubMod, zrobiłem tak jak napisałeś, gdy chcę wrzucić ten ‘.mpg’ to wybieram: DirectShowSource, i klikam, głos jest, ale obrazu nie mam i pokazuje mi sie błąd:

11111111111c.th.jpg

Dodane 11.06.2011 (So) 19:12

Coś muszę jakiś pliczek z czymś zainstalować? I jak to zrobić, żeby działało pomyślnie? :slight_smile:

Avisynth przekazuje do VirtualDub nieskompresowane A/V z przestrzenią kolorów YV12 - potrzebny jest odpowiedni dekoder VfW obsługujący wideo YV12.

Można skorzystać z ffdshow VFW (jeśli jest zainstalowany - Konfiguracja kodera video ffdshow > Decoder > Kodeki > Nieskompresowany …) albo zainstalować DTYCrCb Codecs bądź Helix YUV Codecs lub ustawić dekodowanie YV12 poprzez Xvid (instalator wersji Jawora może dodać odpowiedni wpis do rejestru).

BTW

Nie jest to potrzebne w VirtualDub, ponieważ aktualna wersja ma ‘wewnętrzny’ dekoder dla nieskompresowanego wideo YCbCr (YUV).

BTW

Jaki masz zainstalowany splitter dla MPEG-TS i dekoder dla H.264/AVC?

Jeeeeeeeeeny… Ja już na to nerwów nie mam… The End. #-o Włączam komputer, i chcę się pobawić w VirtualDub, a tutaj… :

111111j.th.png

Szlak trafia człowieka na miejscu… i znowu baw się z tymi błędami cały dzień.

Dodane 12.06.2011 (N) 11:33

Udało się, ale chyba nie do końca… Gdy odtwarzam film to klatki na siebie najeżdżają, to co było przedtem, (był w TV jakiś film)

1111xfd.th.jpg

Dodane 12.06.2011 (N) 16:02

Dobra, działa… Temat do kosza.