VirtualPC pod Vistą?

Witam

Mam takie problematyczne pytanie / prośbę a więc:

W pracy potrzebuje programu Profil do programowania maszyny aby wycinała w blachach takie kształty jak potrzeba jednak problem jest taki, że program ten uruchamia się w oknie dos’owym… Pod XP funkcjonuje bez problemów jednak pod Vistą wywala że czego tam niema coś tam coś tam i żebym spadał :? Wpadłem na pomysł, żeby załadować VirtualPC i tam zainstalować XP aby było szybko i sprawnie jednak nie mogę ogarnąć jak zmusić komputer do tego aby dało się wymieniać pliki pomiędzy dwoma systemami jakieś pomysły ??

p.s. chyba, że ktoś zna lepszy i prostszy sposób na prawidłowe pełnoekranowe uruchomienie programu dosowego…

Z góry dzięki

DosBOX będzie prostszy niż XP pod VPC - tylko jeżeli program ten komunikuje się z poziomu komputera z maszyną (przez port COM czy LPT) to DOSBox może nie zdać egzaminu i będziesz musiał użyć VirtualPC (DOSBox być może pozwala na obsługę portów szeregowych, nie jestem pewien, VPC na pewno potrafi skojarzyć port wirtualny z portem fizycznym).

Ale Windows XP pod VirtualPC dla DOS-owego programu to lekka pomyłka (zużywa zbyt dużo zasobów w stosunku do osiąganych korzyści) - możesz spróbować albo starszego systemu jeżeli masz jakąś licencję, albo np. darmowego FreeDOS.

A normalnie pod Vistą nie da się uruchomić aplikacji DOS-owej w trybie pełnoekranowym, po prostu wykastrowano obsługę ntvdm. Nie dziwię się czemu w sumie…

Fakt lepiej spróbować Win98. Jak ta wymiana plików ma wyglądać? Po zainstalowaniu: “Virtual Machine Additions” możesz kopiować pliki międzi systemami.

…albo dodać kartę sieciową do wirtualnego komputera i wpiąć go do sieci lokalnej (ew. do wirtualnej sieci host-guest).

możesz też skonfigurować port COM komputera gościa tak, żeby wskazywał na jakiś plik tekstowy komputera hosta.

wtedy kopiujesz przez ‘copy wynik.bin com1’ i odbierasz wynik w viście.