Virus Heur + masa dziwnych procesów w managerze


(Blazek048) #1

Witam

Od wczoraj morduję się z wirusem o wdzięcznej nazwie Heur, który uniemożliwił mi korzystanie z komputera powodując resetowanie się systemu po minucie. Na szczęście wirus był na tyle miły aby mnie poinformować o tym, że zaraz zresetuje mi system ale nie na tyle miły by powiadomić mnie o odcięciu uprawnień administratora i możliwości korzystania z .exe. Na szczęście interwencja niejakiego Kaspersky'ego uwolniła mnie od ciągłych resetów ale nie wyeliminowała do końca problemu.

Dnia dzisiajszego wirus powrócił i ponownie dostał bęcki od mistrza Kaspersky'ego. Tym razem wiem jednak, że nie załatwia to sprawy, zwłaszcza, że zauważyłem obecność różnych dziwnych procesów w managerze zadań (typu loader2342 i inne babole). Powodowany wcześniejszymi doświadczeniami wywaliłem punkty przywracania systemu oraz wyłączyłem tę funkcję. W chwili gdy to piszę co prawda komputer jest skanowany przez Malwarebytes ale jako że nie wiem czy wirus zaraz znowu mnie nie zaatakuje wrzucam, może nieco przedwcześnie i niepotrzebnie logi z OTL z prośbą o ich sprawdzenie, przez znamienitych członków tego podziwu godnego forum.

http://wklejto.pl/154349

http://wklejto.pl/154350

Z góry dziękuję :slight_smile:


(Acorus) #2

Pokaż ten log z Malwarebytesa-usuń co znajdzie i pokaż nowe logi.


(Blazek048) #3

Skan z malwarebytes

http://www.wklejto.pl/154385

ponowne skany OTL

http://www.wklejto.pl/154386

http://www.wklejto.pl/154387


(Acorus) #4

Odinstaluj Delta Chrome Toolbar,AVG Security Toolbar,Delta toolbar.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow ... adwcleaner z funkcji Usuń(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.