Virus Total 2/67 wykryć


(mariuszwojcicki111) #1

Pobrałem dziś grę(pobrałem ze wzgledu na to, ze jest to stary tytuł i nie ma juz możliwości zakupienia go) po wrzuceniu pliku exe do virus totala, otrzymałem 2 wykrycia. Jedno Suspicious_GEN.F47V0921 i Backdoor.Ramnit.Win32.3658. Czy instalacja jest bezpieczna, sam często wrzucałem pliki które wiedziałem, ze sa w 100% bezpieczne i otrzymywałem kilka wykryć.


(sensu) #2

Pewnie, że jest bezpieczna. Dopiero od 3/67 miałbym obawy.


(mariuszwojcicki111) #3

Myśle, ze ironia nie jest potrzebna, jezeli nie chcesz lub nie jestes w stanie odpowiedziec na moje pytanie mozesz spożytkować swój czas na cos bardziej konstruktywnego.


(sensu) #4

OK, bez ironii.
Nikt Ci nie powie, bo nie ma pojęcia co to jest za plik i nie zagwarantuje Ci, że jest bezpieczny.


(mariuszwojcicki111) #5

Domyślam się, że gwarancji nikt nie da, ale chcialem popytac o opinie, bo virus total jako zagrożenie wykrywa nawet GOGa. Na komputerze nie mam zadnych wrażliwych danych więc chyba zaryzykuje.


(pionner) #6

Jakbym musiał odpalić tego typu plik, to zrobiłbym to w VMWare. Jeżeli masz za słaby sprzęt/gra nie chce pod nim działać, to Sandboxie.


(Direwolf) #7

W takiej sytuacji zawsze należy założyć, że do plików dołączono złośliwe oprogramowanie. Pobieranie czegokolwiek z nieoficjalnych źródeł zawsze powinno budzić wątpliwości. To jak kupowanie leków na receptę na lokalnym bazarze - zażywasz na własną odpowiedzialność.


(sensu) #8

Zależy jeszcze jakie programy wykryły te wirusy. Jeśli jakieś z drugiej ligi to prawdopodobnie są to fałszywe alarmy.


(Direwolf) #9

Wszystkie programy zabezpieczające są z drugiej ligi. W pierwszej lidze jest tylko rozum, który mówi, aby nie kraść oprogramowania.


(sensu) #10

Rozum jest w ekstraklasie. :grinning:


(mariuszwojcicki111) #11

Zdecydowanie 2 liga, a moze i 3, nigdy tych antywirusów na oczy nie widziałem.


(FadeMind) #12

Większość AV ignoruje modyfikację pliku EXE zrobioną przez CRACKerów, jednak niektóre AV identyfikują je różnie (heurystyka).

Co to za tytuł gry tak w ogóle?