Virus Total 2/67 wykryć

Pobrałem dziś grę(pobrałem ze wzgledu na to, ze jest to stary tytuł i nie ma juz możliwości zakupienia go) po wrzuceniu pliku exe do virus totala, otrzymałem 2 wykrycia. Jedno Suspicious_GEN.F47V0921 i Backdoor.Ramnit.Win32.3658. Czy instalacja jest bezpieczna, sam często wrzucałem pliki które wiedziałem, ze sa w 100% bezpieczne i otrzymywałem kilka wykryć.

Pewnie, że jest bezpieczna. Dopiero od 3/67 miałbym obawy.

Myśle, ze ironia nie jest potrzebna, jezeli nie chcesz lub nie jestes w stanie odpowiedziec na moje pytanie mozesz spożytkować swój czas na cos bardziej konstruktywnego.

OK, bez ironii.
Nikt Ci nie powie, bo nie ma pojęcia co to jest za plik i nie zagwarantuje Ci, że jest bezpieczny.

Domyślam się, że gwarancji nikt nie da, ale chcialem popytac o opinie, bo virus total jako zagrożenie wykrywa nawet GOGa. Na komputerze nie mam zadnych wrażliwych danych więc chyba zaryzykuje.

Jakbym musiał odpalić tego typu plik, to zrobiłbym to w VMWare. Jeżeli masz za słaby sprzęt/gra nie chce pod nim działać, to Sandboxie.

W takiej sytuacji zawsze należy założyć, że do plików dołączono złośliwe oprogramowanie. Pobieranie czegokolwiek z nieoficjalnych źródeł zawsze powinno budzić wątpliwości. To jak kupowanie leków na receptę na lokalnym bazarze - zażywasz na własną odpowiedzialność.

Zależy jeszcze jakie programy wykryły te wirusy. Jeśli jakieś z drugiej ligi to prawdopodobnie są to fałszywe alarmy.

Wszystkie programy zabezpieczające są z drugiej ligi. W pierwszej lidze jest tylko rozum, który mówi, aby nie kraść oprogramowania.

Rozum jest w ekstraklasie. :grinning:

Zdecydowanie 2 liga, a moze i 3, nigdy tych antywirusów na oczy nie widziałem.

Większość AV ignoruje modyfikację pliku EXE zrobioną przez CRACKerów, jednak niektóre AV identyfikują je różnie (heurystyka).

Co to za tytuł gry tak w ogóle?

1 polubienie