Virus.Win32.VB.bu wirus z pendrive

Witam otóż dziś zrobiłem sobie formata i chyba złapałem wirusa… Kuzyn chciał mi przekazać plik pendrivem bodajże firmy Samsung włożyłem go wszystko ok ale otwieram i kaspersky blokuje wirusa Virus.Win32.VB.bu byl on pod plikiem F:\EXPLORER.EXE, oczywiście kliknąłem dwa razy na usuń zagrożenie czy jak to tam jest i pokazuje mi że usunieto to z tego pendrive ale gdy włożylem go ponownie to klikając na niego prawym klawiszem to zamiast otwórz były jakieś znaki ???(O) chyba tak i zamiast wyszukaj czy exploruj było coś podobnego, kuzyn powiedział mi że u niego tak samo jest a i jeszcze co jak chcialem go normalnie otworzyć klikajac dwa razy lewym przyciskiem na dysk wymienny F w moim komputerze to otwieraly mi sie moje dokumenty w exploratorze windows. Pendriva można bylo tylko otworzyć za pomocą Autoodtwarzania. Dodam jeszcze, że moj pendrive normalnie działa, chciał bym się dowiedzieć czy mam coś na komputerze. Ale teraz przejdźmy do rzeczy tu zamieszczam logi z Hijackthis:

http://www.wklejto.pl/16116

A tu z ComboFixa:

http://www.wklejto.pl/16120

Proszę o sprawdzenie logów i odpowiedź :).

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Windows Registry Editor Version 5.00 


[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart. Użyj - http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=1647.0

- Flash Disinfector

- BitDefender Pica Removal Tool

- PRT (Perlovga Removal Tool)

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes’ Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink:

Ale to co jest to jest do usuwania infekcjii na pendrive czy usuwania infekcjii z komputera które przedostały się za pomocą pendriva do komputera ? Ogólnie nie chodzi mi o tego pendriva który miał infekcje tylko o to czy mój laptop jest czysty.

Masz instrukcję? Usuń klucz z systemu, nie chcesz pendriva wyleczyć nie zmuszam. Prosiłem o skan nie to nie.

zastosuj Flash Disinfector http://www.searchengines.pl/index.php?s … ntry369724

:slight_smile:

Dobrze, niezrozumiałeś mnie do końca pendrive z infekcja nie jest mój jest on mojego kuzyna o niego się nie martwie :slight_smile: Chcę poprostu wiedzieć czy do mojego komputera nie przedostała się jakaś infekcja z tego pendriva, czy te logi są czyste. Zaraz zrobię skan komputera tym programem Malwarebytes’ Anti-Malware. Poprostu martwię się czy mój komputer ma tego wirusa czy nie, o pendriva się nie martwię nie jest on mój.

Był podłączony to widać, dlatego masz użyć

- Flash Disinfector

- BitDefender Pica Removal Tool

- PRT (Perlovga Removal Tool)

wyżej jest wszystko co masz robić!

Dobrze, zeskanowałem komputer tymi programami

  • Flash Disinfector

  • BitDefender Pica Removal Tool

  • PRT (Perlovga Removal Tool)

Teraz robie skana Malwarebytes’ Anti-Malware wykrylo tylko jedna infekcje ale to od hijackthisa

Dzięki za pomoc !!