Vista, 1gb pamieci, przycinający się dźwięk

(Zezal) #1

Witam,

Mam taki problem. W grach dźwięk sie przycina.... NIgdy wcześniej (na xp) tak nie było. Czytałem gdzieś na tym forum, że to może być wina pamięci. Ale przy 1gb. Uprzedzę pytanie: mam zintegrowaną c-medię 9738 (chyba). Sterowników do niej nie mam (nie działają), ale system sam zrobił, tak, że dźwięk działa.....jak działa :frowning:

Po drugie...wynik w 3dmarku 01se z 15tys spadł do.....7,5... co jest?!

Jak rozwiązać ten problem?

(Kozza) #2

te 15 tys może miałeś pod XP :mrgreen:

(Zezal) #3

tak

(Chmuurek) #4

Nie dziw sie, ze wynik az tak Ci spadl, Vista zrobil swoje :mrgreen: A co do dzwieku, to postaraj sie poszukac na necie sterownikow pod Viste na Twoja karte. Tak naprawde niewiadomo jakie sterowniki system sobie zainstalowal i niekoniecznie dobre. Moze to rozwiaze Twoj problem.

(Zezal) #5

catalyst pod viste..... najnowsze. Ze stronki amd.

(Miwidlak) #6

Prawidłowo - u mnie z 18900 XP na Viście zostało 12700 :slight_smile: - załamka ale o dziwo gry pracują stabilnie w duzych rozdzielczościach - CoD 2 1280x1024, Far Cry 1280 x 1024 z wszystkimi możliwymi detalami

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 15:02

Model (dokładnie) płyty głównej.

(Zezal) #7

asrock p4v88+

1gb ramu kingston 431MHz

dysk 250 gb s-ata samsung + 40 p-ata

radziu 9600xt podkręcony ze sterami catalyst pod viste

celina d320@2.6GHz

Czyli sugerujesz ze benchmarki pod viste kłamią? :?

czy ultimate więcej wymaga od kompa? Czy na nim jest słabsza wydajoność? (czy wybrać home premium?)

(Chmuurek) #8

Ciagnie wiecej pamieci, bo uzywa wiekszej ilosci procesow. To tak jak WinXP Home i Win Server 2003.

(Zezal) #9

czyli reinstall na home premium się opłaci (w postaci wzrostu - zauważalnego - wydajności)?

p.s. A może jakieś usługi inne powyłączać?

p.s.2. Czy jest jakiś inny sposób na poprawę wydajności? (bez $) Jakiś program, czynność....?

aha noi np. w takim coh, co wszyscy mówili że na vista szybciej chodzi się przycina.... W innych grach o dziwo tnie (tak przeskakuje klatki) na intrach itp.

(Chmuurek) #10

Powinienes zauwazyc roznice. Moj kumpel zainstalowal Ultimate na kompie z 1GB Ramu i powiem Ci, ze lyknal mu prawie 100% pamieci :mrgreen: Inni znowu pisza, ze na 512MB dobrze chodzi im system (dobrze - pojecie wzgledne). Niedziwota, ze gry Ci przycinaja. Skoro system lyka prawie caly 1GB, to nie ma co liczyc, zeby gry chodzily plynnie. Przy 2GB bedziesz mial juz komfortowa prace.

(aero) #11

co do gier, nie dziwcie się że różnie chodzą, gry obecne są napisane jeszcze pod system xp , a nie vistę.

Po drugie :

takiej bzdury nie słyszałem już dawno, system cały łya tylko ok. 200 mb ramu. a nie 1 giga, a to różnica ...

mam 576 mb pamięci ram, system chodzi mi bardzo dobrze, nie gram w gry poza pasjansem i systemowymi bo z nich wyrosłem hehe :lol:

ale sam system mi się nie zawiesza i nie łyka tyle ramu ile tu piszecie

(Zezal) #12

no to przeinstalowywać na viste HOME PREMIUM, zostawić tak jak jest, czy wrócić do xp.....gry jestem w systemie to działa lux...nic się nie ścina.

(Paluch Ti) #13

mi vista zjada ponad 500MB ramu...

(Chmuurek) #14

@Aero, a nie wiedziales o tym, ze im wiecej masz pamieci, tym wiecej system Ci jej pobierze? Wiadomo, ze jak masz 512MB, to sie do takiej pamieci dostosowuje.

(aero) #15

vista dostosowuje się do pamięci ram, jak ja mam 576 zostawia połowe, jak masz 1 giga ramu, także posostawia połowe, ale jak masz 2 giga także używa tylko 500 MB, ale nie słyszałem nigdy żeby vista zużywała całą pamięć ram, chyba że jakiś program albo gra, ale nie sama vista, która jest przystosowana już do kompa z 512 mb pamięci ram

(Chmuurek) #16

Na sprostowanie tego co napisalem, owszem, mial tez inne aplikacje, ale Ultimate zjada znacznie wiecej niz Home.

(Zezal) #17

no ale odpowie ktoś na moje pytanie :slight_smile: ? Reinstalować na home czy nie?

no chyba że koniec z grami :stuck_out_tongue:

a jeśli obejdzie się bez reinstalowania to sie nie obrażę. Tzn. żeby tylko usługi wyłączyć....

(Kurpik) #18

u mnie dzwiek tez sie cial i trzeszczal sterowniki do karty byly dobre i okazalo sie ze te ciecie powodowala aktualizajcja do ATI radeona ktora zaproponowala mi vista po usunieciu tej aktualizacji dziek dziala juz czysto

(Zezal) #19

czyli jak rozwiązać problem. Aha noi filmy (intra ... loga ati, nvidia itp.) się tną. Tzn. przeskakują o kilka klatek.