Vista 32-bit nie wykrywa 4GB RAM

sephiroth7 , ja wpisałem w wierszu poleceń.System bedzie widzial 4gb ale wykorzystywał od 2.75 do 3.5gb.

musze dokupić 2gb i sprawdze

Masz racje, dobry artykuł, radzę najpierw przeczytać a później wysnuwać błędne teorie.

Nie byłbym taki pewnien tego co twierdzisz. Bo komenda którą podałem służy do wymuszenia trybu 36-bitowego, który umożliwia wykożystywanie 4 GB RAM (ale to nie jest rozwiązanie bez wad). Tak jak mymaney wspomniał jest to opisane w magazynie Next i zachęcam do przeczytania tego artykułu. To też sprawa wyboru, bo ja mam już 4 GB RAM, bo kupiłem Viste 64-bit, ale szybko wymieniłem ja na 32 (bo na razie nie potrzebuję sześćdziesiąt cztery bity i się tylko męczyłem ze ściąganiem specjalnych sterowników)

Najlepiej kupować sprzęt u producenta który udostępnia sterowniki w wersji x64.

Dobra, kupię gazetę i przeczytam artykuł pozdrawiam i dzięki za informacje!.

32-bitowy system potrafi zaadresować tylko 3GB Ramu. Reszta w jakiś sposób jest przydzielana na sprzęt (albo po prostu się marnuje).

Wiesz co? Weź najpierw poczytaj a później błędne teorie wymyślasz.

u mnie widzi 3gb ramu.Nie pomoże żadna aktulizacja-jedynie zamiania na 64bitowa wersje!.

Instaluj Sp1 system nieco przyśpieszy i bedzie widac 4gb ramu

Tak, tak, na pewno SP1 ci pomoże, kolejny niepoinformowany się znalazł, najpierw się zastanów, a później napisz. :expressionless:

nie będzie widzial $GB systemu 32bitowe widza tylko 3.2 GB ramu i nic tego nie zmieni

No tak, a kolega, chce być dobry i wymyśla głupoty…

jonek29 , system wykrywa 4gb,ale nadal korzysta z 3gb system to ograniczenie 32bitowe,tak jak napisał undeface.zaden patch nie pomoże jedynie system 64bitowy.

No wiem, ale ja nie mowie o underface tylko o tym wcześniejszym kolesiu…

Zgadzam się. Mam ten sam problem. Jedyne co może pomóc to zmiana systemu na x64. Chyba że ktoś chce sie zabezpieczyć to niech sobie ściągnie Linuxa, najnowsze jądro. Tam wykrywa i działa do 64 GB RAM :PP

Jak zainstalujesz Sp1 to będzie widać 4GB ale dalej nie będzie możliwe zaadresowanie więcej niż 3.5GB, co prawda można włączyć PEA ale nie zawsze po tym system pracuje stabilnie.

Po włączeniu PAE praktycznie nie odczułem żadnych zmian, system widzi i korzysta nadal z tej samej ilości RAMu co przed włączeniem

Coż, ja mam SP1 i mi wykrywa 4GB RAMu aczkolwiek odnosze wrazenie ze dziala tylko 3, chociaz w biosie tez wykrywa 4GB (znawca nie jestem wiec nie wiem ale widac to w wykresie wydajnosci ktory dolaczam na drugim screenie)

beztytuubu7.th.jpg

Po prostu po instalacji SP1 system widzi 4GB w zakładce system, ale korzysta ciągle z około 3GB RAMu co, jak już wiele razy napisano, wynika z architektury systemów 32bitowych. Wystarczy wejść w menedżer zadań>Wydajność i wtedy zobaczycie ile pamięci jest rzeczywiście używanej przez system.

sirpasztet , musze stwierdzić że masz absolutnie rację. Sprawdzone, to fakt.