Vista 32 bit->Vista 64 bit

(pakierhakierxd) #1

czy klucz nfr od visty ultimate 32 bit bedzie chodzil do 64 bitowej visty :slight_smile:

(Damianos112233) #2

jesli bedzie w tej samej wersji jezykoweji z wgranym do wszystkich wersji visty SP1 to istnieje taka mozliwosc

(Antarct) #3

Klucze dzia艂aj膮 wymiennie niezale偶nie od posiadanej wersji j臋zykowej i architektury, to jest pewne.

Co do zgodno艣ci kluczy sprzed SP i po nie mam pewno艣ci.

(velover) #4

Chyba w wersji BOX. Bo w OEM raczej nie ma takiej mozliwosci

(Niewiadowski) #5

Nie jestem pewien do ko艅ca jak to jest, ale wydaje mi si臋 偶e je艣li posiadamy Windows Vista Ultimate to posiadany klucz pasuje do 32 i 64bit. Niezale偶nie r贸wnie偶 od tego czy to jest BOX, czy OEM. Mog臋 si臋 myli膰.

(kkthx) #6

to ja sie wypowiem w tej sprawie

Mozesz bez problemu uzyc klucza. Sam mam wersje Visty sp1 ENG 32bity NFR, i kluczyk dziala na Viscie sp1 64bity PL .

(mati75) #7

Bedzie dzialac nie zaleznie od wersji

(velover) #8

Ja mam oem, i dostalem plytke z wersja 32x. Czyli moge LEGALNIE sciagnac 64 i z niej korzystac z moim kluczem?

(艁ukash) #9

Przemek1987 , nie mylisz si臋.

velover , nie mo偶esz po prostu 艣ci膮ga膰 sobie tego co ci si臋 podoba,mo偶esz zam贸wi膰 p艂ytk臋 od MS. reme @DOWN ,tak jest, masz racje

(Renek 1962) #10

Zam贸wi膰 mo偶e jak ma wersj臋 BOX. Jak OEM, to musi kupi膰 kolejn膮 p艂ytk臋 z wersj膮 x64

(mati75) #11

mo偶esz zam贸wi膰 p艂yt臋 z wersj膮 64 bit za 30 z艂.

(Maciej 0202) #12

Mo偶esz jak zam贸wi膰 t膮 p艂ytk臋, ch臋tnie bym zam贸wi艂. :slight_smile:

(mati75) #13

Tu masz stron臋, na kt贸rej wpisujesz sw贸j klucz oem i mo偶esz zam贸wi膰 wersje x64.

(Renek 1962) #14

To nie jest dla wszystkich. Mo偶e 艂atwiej b臋dzie po naszemu http://www.microsoft.com/windowsvista/1 ... fault.mspx . to jest dla wersji BOX

(mati75) #15

To nie jest wersja box! Sam j膮 mam.

(Renek 1962) #16

Jak masz wersj臋 BOX x86 np. Vista HP, to mo偶esz zam贸wi膰 wersj臋 x64 i p艂acisz tylko za przesy艂k臋 itp.

(velover) #17

Ale po co komu kupowac box skoro oem jest tansza?!

(Renek 1962) #18

BOX ma inn膮 licencj臋. W moim przypadku od wyj艣cia Visty zmieni艂em trzy kompy i zam贸wi艂em Vist臋 x64 za kwot臋 przesy艂ki. To policz ile musia艂bym kupi膰 wersji OEM? A to jeszcze pewnie nie koniec. do nast臋pcy Visty jeszcze troch臋 czasu up艂ynie.

(Maciej 0202) #19

Dzwoni艂em wczoraj do microsoft-u z pytaniem czy mog臋 zam贸wi膰 drugi no艣nik Visty 64bitowej, maj膮c ju偶 32bitow膮 OEM odpowiedzia艂 偶e tak, i mailem pu艣ci艂 mi adres na kt贸rym mam z艂o偶y膰 zam贸wienie:

https://om.one.microsoft.com/opa/Valida ... riptOn=yes

niezbyt dobrze znam angielski czy m贸g艂 by kto艣 obja艣ni膰 co trzeba wpisa膰 w te rubryczki?

A oto tre艣膰 e-maila kt贸ry otrzyma艂em nied艂ugo po rozmowie tel:

"Szanowny Panie XXXXXX,

W nawi膮zaniu do rozmowy telefonicznej przesy艂amy Panu link do z艂o偶enia

zam贸wienia na 64 bit no艣nik do systemu Vista.

http://support.microsoft.com/kb/326246/pl

Prosz臋 wybra膰 opcj臋: Wymiana no艣nik贸w dla u偶ytkownik贸w ko艅cowych

b臋d膮cych klientami producent贸w system贸w

Z serdecznymi pozdrowieniami

Adam Kowalski"

(Renek 1962) #20

To raczej dot. wymiany, ewentualnie jak ulegnie zniszczeniu no艣nik lub zagubieniu. A ja wcze艣niej pisa艂em o nabyciu kolejnego no艣nika z systemem x64 w cenie przesy艂ki.