Vista 32 czy 64 bit do gier

Witam, zastanawiam się jakiego windowsa Vistę wybrać: 32 bit czy 64 bit? Komputer głównie ma służyć do gier.

Mój sprzęt:

Karta graficzna: TWINTECH GEFORCE 8800GT XT 512MB HEATPIPE

Płyta główna: FOXCONN P35A-S Intel P35

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 BOX

RAM: Mushkin XP2-8000, 5-5-5-15 (2x 2048 MB) 2.1V REDLINE

Dysk twardy: Samsung Spin Point F1 HD322HJ, 320GB

Obudowa: Raidmax Ninja WB (czarna)

Zasilacz: Chieftec CFT-560A-12S

Nagrywarka: Asus DRW-2014L1T

Widzisz i tutaj mały problem jest.

Vista 32BIT czyta tylko do 3GB -3,5GB pamięci, czyli wszystkich nie wykorzystasz… Tutaj obsługa, czyli instalacja programów , sterowników i gier jest zawsze “działająca” zawsze wszystko zainstalujesz , bo prawie wszystkie programy są pod 32bit.

Natomiast 64bit, wykryje Ci te 4GB , ale będzie zawsze problem, ze znalezieniem sterowników, programy nie wszystkie mogą Ci działać i gry też…

Wybór należy do Ciebie.

A Crysis i Assassin’s Creed lepiej chodziłyby na 32 czy 64 bitowym windowsie?

Powiem tak skoro masz 4GB ramu to aż żal tego nie wykorzystać, więc powinieneś zdecydować się na 64 bitową wersję systemu która ci to umożliwi.

Co do sterowników i programów owszem jeszcze do niedawna było pełno problemów z 64-b ale dziś ta sytuacja jest zdecydowanie lepsza.

To nie lepiej postawić Windows XP 32-bit (do grania), a na drugiej partycji 64-bitowego Linuksa? Na XP będą działać i nowe, i starsze gry. Na Linuksie z kolei nie będziesz miał problemów ze sterownikami, programami – wszystko po prostu jest :wink: Już nie wspominając o cudach, jakie można wyprawiać z Compiz Fusion.

Ja bym tak właśnie zrobił :wink:

Tylko, że Crysis i Assassin’s Creed na Viście chodziłyby mi na DX10, a na XP na DX9.

Ja mam jeszczę jedną propozycję :slight_smile:

Sprzedać te kości RAm i kupić albo jakieś 2GB lub 3GB i tyle. Wtedy spokojnie Vista 32Bit i gicio.

A gry lepiej chodziłyby na 32 bitowym wykorzystującym 3,2GB RAM czy na 64 bitowym wykorzystującym 4GB RAM?

Niektóre gry mają problemy z 64-bitowymi systemami, AFAIR. No i raczej nie wykorzystają całego potencjału 64 bitów.

Na 64 ponieważ procesor bedzie optymalniej używany, a wieksza ilość RAM tez nie jest bez znaczenia.

Gry będą działać tak samo, jeśli chodzi o system to zdecydowanie wybierz x64 jest szybszy i wykorzystasz 4GB pamięci, a komentarze typu

to bzdura, jakie programy i gry z ery windowsa 95 ?

przy twoim sprzęcie wybrałbym Viste x64.

Zdecydowanie 64 bit - kto nie idzie do przodu ten się cofa i nie słuchaj doradców a na xp to ale by ci chodziło bzdury przy dobrym procku i karcie wymiata że aż miło.

Zdecyduje sie na Viste Ultimate 64 bit.

Ja bym wziął 32BIT. Jedynie pamięci można sprzedać i kupić takie same tylko , że np. jedna kość 2GB, a druga 1GB i po kłopocie…

Albo zostawić tak jak jest i kiedyś się przyda.

Zrobisz jak uważasz.

Maciek_27 , chociażby program od neo, iplusa, gry rownież nie wszystkie działają tak samo jest z programami… Chociażby GG u mnie wykolejało się. Na razie moim zdaniem nie opłaca się kupować 64BIT Visty. Chcesz to posłuchaj kolegów, ale później nie płacz, że coś Ci nie działa. Wejdź na forum i zakładka Vista i tam popatrz sobie jakie są błedy i problemy z grami, programami w Vista 64BIT.

Maciek_27 , bzdura to właśnie Ty.

Paracik wprowadzasz ludzi w błąd, kolega Fatality07 pyta jaką vistę x64, czy x86 przy jego b.dobrym zestawie instalacja wersji x86 to krok do tyłu, system 64bitowy jest szybszy i wykorzysta cały potencjał jego komputera.

A ty nawet nie potrafisz wymienić żadnej gry i żadnego programu jedynie neo i iplus który by nie działał. U mnie każdy program działa włącznie z GG, z grami jest tak samo, wszystkie ci pójdą.

podzielam zdanie Maciek_27 , u mnie na 53 bitowym systemie wszystkie gry dzialaja:D zreszta kto majac taki sprzet gra w jakies starocie :confused: a szkoda sie dokladnie cofac skoro roznica miedzu 64 a 32 jesz znaczna :smiley: 64 jest szybsza:D

Wadą wersji 64 bitowej jest fakt, iż w pewnym momencie możemy znaleźć się w sytuacji, w której jakiś program jest nam absolutnie niezbędny, a na x64 nie pójdzie. Sam zakładałem temat w którym rozważałem x64 i x86, w końcu zdecydowałem się na wersję 64 bitową właśnie zważywszy na 4 GB RAM w moim komputerze. Jednak po 1 miesiącu zakupiłem cheata do gry ET. Samo ET bez problemu śmigało na 64 - Ce jednak wspomagacz już nie. Musiałem zainstalować x86. Specjalnej różnicy w wydajności nie widzę.