Vista 32 czy 64 Ultimate?

Cześć mam pytanie do was jaka wybrać Viste 32 czy 64 ultimate bitowa ?? Ponieważ komputer będzie mi służy przede wszystkim do grania, oglądanie filmów, słuchania muzyki, serfowania po necie.Także czy nie będzie problemów z grami i innymi programami na 64 viscie ultimate ?? Czy nie będzie żadnego problemu ze sterownikami na 64 bitową viste ultimate ?? Czy może poczekać na windowsa 7 ?? Mam 4gb ramu procek 2*3.0ghz ati radeon 4850 512 mb ramu zasilacz 550w. Czekam na jak najszybsza odpowiedź :slight_smile:

pozdro!

Bierz viste 64 bo 32 nie obsluży 4 giga ramu

A w systemie 64 bit uruchomisz każda aplikacje 32 bitową 8)

Poczekaj na 7.

Zainstaluj 64bitowa wersje, problemow nie powinno byc, a jesli nawet do czegos nie bedzie sterownikow to pora wymienic takie urzadzenie.

Jesli tylko takie zastosowania jak piszesz to zastanow sie czy faktycznie trzeba ci wersji Ultimate, no chyba ze masz za duzo kasy.

To w takim razie jaka viste mi proponujecie ??

Vista home premium x64

A póżniej masz darmowy upgrade do siodemki home premium :smiley:

Windows 32-bitowy nie obsłuży 4GB RAMu, najwyżej 3.5, z czego 2 dla aplikacji, resztę dla systemu.

Z kolei 64-bitowy nie jest zgodny z niektórymi programami, więc lepiej upewnić się, czy potrzebne programy pod nim działają. Informacja o obsługiwanych systemach powinna być na pudełku i stronie producenta.

Windows 7 jest dużo lepszy od Visty. Ale trzeba na niego poczekać, lub skąś zdobyć (RC, z MSDN AA itp.)

Ja mam 1GB RAMu, pół dnia używałem komputera do przeglądania internetu, a tu nagle słychać, jak dysk się włącza. Okazało się, że był wyłączony, bo system nie potrzebował :o

Na Viście to nie do pomyślenia, lampka dysku właciwie nie gasła :x

Darmowy upgrade z Visty do siódemki nie jest wszędzie, dotyczy to raczej niektórych producentów komputerów, mających odpowiednią umowę z Microsoftem i nie jest taki znowu darmowy, bo za nośnik kasują ok. 100zł.

64bit

używam od ponad pół roku i żadnego problemu ze sterownikami / aplikacjami.

do MaRa :

dysk ci się włączył bo pada i się samoczynnie restartuje ;]