Vista 32b i instalacja Daemon Tools

witam!

mam problem jak w temacie. daemon po zainstalowaniu sterowników SPTD prosi o restart komputera. po restarcie ponownie uruchamia się instalator i zamiast przejść do następnego etapu znów instaluje SPTD i prosi o restart … i tak w kółko :confused:

wiecie jak się z tym uporać?

spróbuj uruchomić Deamona w trybie administratora.

próbowałem już przy pierwszym pojawieniu się problemu - nic to nie dało. zmiana wersji daemon’a też nie pomogła ](*,)

p.s. vista business 32b. + wszystkie dotychczasowe aktualizacjie

ja nie miałem żadnych problemów z Vistą i DAEMONEM :wink:

heh… pozazdrościć… ale to nie rozwiązuje mojego problemu :cry:

a próbowałeś wersji 3.x w trybie zgodności z windows xp ??

w sumie poniżej 4.x nie próbowałem, ale de facto interesuje mnie tylko i wyłącznie 4.10 (SPTD 1.50).

cóż, popróbuję jeszcze dzisiaj wieczorem, a Wy piszcie jak przyjdzie Wam coś do głowy - będę wdzięczny :wink:

nic to nie da … tez mialem ten problem ale po kilkudniowej walce juz wiem w czym tkwi problem :smiley: poprostu vista ma juz wgrany “nowszy” sterownik sptd ktory jest wykozystywany przez daemona lecz do dzialania daemon wymaga swojego sterownika… a wiec zeby pozbyc sie vistowego stera nalezy

(UWAGA: nie odpowiadam za uszkodzenia komputera itp. Pozatym wymagany jest orginalny system Windowns Vista)

  1. usunąć plik c:\windows\system32\drivers\sptd.sys

  2. pobrać program PowerShell np stad: http://www.microsoft.com/windowsserver2 … fault.mspx (wymagana autentyczność Windowsa)

  3. po zainstalowaniu programu nalezy go uruchomic w trybie administratora lecz nie zrobimy tego w folderze …windows\system32\WindowsPowerShell\v1.0 gdzie wlasnie instalowany jest domyslanie nasz program. ja na beszczela skopiowalem folder v1.0 na inny dysk i uruchomilem i o dziwo zadzialal:]

  4. po uruchomieniu programu w trybie administratora skaczemy sobie do folderu: c:\windows\system32 i wpisujemy cmd /k sc delete sptd. powinna wyskoczyc informacja: [sC] DeleteService SUCCESS. w roli sprawdzenia czy dobrze usunelismy sterownik mozna wpisac: cmd /k sc query sptd po czym powinnismy otrzymac informacje:[sC] EnumQueryServicesStatus:OpenService FAILED 1060

  5. gdy wszytko jest okej wlaczamy noramlanie instalacje daemona :]

u mnie wszytko smiga … zycze powodzenia :smiley:

Ja też miłałem problemy z DAEMONEM i zauważyłem że vista zaczęła się sypać i tracić stabilność. Do wirtualnych dysków używam PowerISO.