Vista 32bit i blue screen podczas normalnej pracy

Witam!

Od jakiegoś czasu przy normalnym użytkowaniu komputera wyskakuje mi blue screen i komputer się restartuje. Czytałem już tematy na temat blue screena, lecz chciałbym się dowiedzieć, co jest przyczyną w konkretnym, moim przypadku.

Po zrestartowaniu komputera wyskakuje komunikat

Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu:	BlueScreen

  Wersja systemu operacyjnego:	6.0.6001.2.1.0.256.1

  Identyfikator ustawień regionalnych:	1045


Dodatkowe informacje o problemie:

  BCCode:	44

  BCP1:	8614F008

  BCP2:	00000E7A

  BCP3:	00000000

  BCP4:	00000000

  OS Version:	6_0_6001

  Service Pack:	1_0

  Product:	256_1


Pliki pomagające opisać problem:

  C:\Windows\Minidump\Mini082009-01.dmp

  C:\Users\Dom\AppData\Local\Temp\WER-165158-0.sysdata.xml

  C:\Users\Dom\AppData\Local\Temp\WERE494.tmp.version.txt


Przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji:

  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x0415

Dodam jeszcze, że po powrocie z wakacji nie mogłem uruchomić komputera z żadnym monitorem (próbowałem cztery różne), dopiero mój brat coś pokombinował przy płycie głównej i wszystko wtedy było okej. Przed wakacjami nie pojawiały się blue screeny. Dopiero od jakiegoś czasu je zauważam.

Jeśli coś mam jeszcze wkleić, to proszę napisać.

PS: Dodam jeszcze, że od przelatywania paska do pojawienia się pulpitu, a więc załadowania systemu mija nieraz bardzo długi czas (nawet podchodzący pod minutę) - chodzi o to, że jak skończy się pasek ładować, to przeważnie przez chwilę jest czarny ekran, a następnie pojawia się logo Visty, lecz w moim przypadku ten czarny ekran strasznie długo się utrzymuje.

Zauważyłem też, że od jakiegoś czasu wiele programów pokazuje komunikaty, że program “przesłał działać”.

to za mało. podaj co pisze na bluescreenie. Jeżeli to dla ciebie za szybko to podczas uruchamiania komputera wciskaj F8 i jak pojawi się menu to znajdź w nim opcję podobną do tej: Wyłącz automatyczny restart podczas awarii systemu . I na niej oczywiście Enter. Wtedy jak pojawi się Bluescreen zdążysz spisać co się pojawiło :wink: Jak już spiszesz to po prostu strzel go z palca, czyli RESET :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam! uff…

A nie ma gdzieś plików z danymi z blue screenów?

Przy najbliższej okazji postaram się wszystko spisać - dzisiaj już miałem ze 2 godzinki temu kolejny ;]

PS: Próbowałem wejść w tego biosa przy włączaniu się komputera, ale o dziwo w viscie po wciśnięciu F8 miałem do wyboru 3 dyski (Floppy, mój i jeszcze coś innego.) I wciskając mój dysk komputer normalnie się włączył.

nie w biosa!! tylko w menu startowe visty, gdzie jest tryb awaryjny itp. itd. jak zniknie ten cały bios to zaraz przed logiem visty walisz w F8!

Kurcze - doszedłem do tego menu z trybem awaryjnym itd. i nie znalazłem tej opcji, ale jeszcze popróbuje.

Edited:

Znalazłem tą opcje - chodziło o nierestartowanie się po crashu komputera.

Edited:

Ok. Mam wszystko, co było na blue screenie:

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer


MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS


If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow there steps:


Check to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.


If problems continue,disable or remove any newly installed hardware of software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 tto select Advanced Startup options, and then select safe Mode.


Trchnical information:


[b]*** STOP: 0x00000044 (0x85E73520, 0x00000E7A, 0x00000000, 0x00000000)[/b]



Collecting data from crash dump...

Initializing disk for crash dump...

Beginning dump of physical memory.

Dumping physical memory to disk: 100

Contact your system admin or technical support group for further assistance.

Edited: Kolejny blue screen, tym razem inne informacje:

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer

[b]

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL[/b]


If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow there steps:


Check to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.


If problems continue,disable or remove any newly installed hardware of software. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 tto select Advanced Startup options, and then select safe Mode.


Trchnical information:


[b]*** STOP: 0X000000d1 (0X00000006, 0X00000002, 0X00000000, 0X8B2330E4)


***


ndis.sys - Address 8B2330E4 base at 8B203000, Date Stamp 479190e7[/b]



Collecting data from crash dump...

Initializing disk for crash dump...

Beginning dump of physical memory.

Dumping physical memory to disk: 100

Contact your system admin or technical support group for further assistance.

pierwszy bluescreen sugeruje problemy z jakimś sterownikiem natomiast drugi problem z siecią więc można powiązać problemy.

odinstaluj kartę sieciową, zainstaluj ją ponownie i zainstaluj najnowsze sterowniki dla niej.

Od jakiegoś czasu podłączyłem modem pod USB - i to chyba właśnie od tego momentu są te bluescreeny, czy to może się zgadzać?

tak modem też może być przyczyną ogólnie wszelaki sprzęt sieciowy.