Vista 64 bit ( czy działąją aplikacje? )

Witam

Otóż mam takie pytanie czy na Vista 64 bit działają normalnie office i inne aplikacje ?? Czy muszą to być specjalne wersje??

Zarówno Office jak i “inne aplikacje” działają bezproblemów

Gry rozumiem że też?

A czy ta wersja ma większe wymagania niż 32 bit?

Zależy co masz pod tym na myśli :x

Zobacz

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ebf01e3793

i powiedz ile masz ramu

2 gb ram

gry, nero, office, photoshop, autocad

Jeśli nie uruchomisz wszystkiego naraz to możesz być spokojny

Dzięki :slight_smile:

Tutaj znajduje się wykaz aplikacji działających pod Vistą (jeżeli w nawiasie znajduje się 64-bit, oznacza to, że program został sprawdzony pod Vistą x64):

http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/W … ility_List

Większość aplikacji powinna działać bez problemów. Problem jest głównie ze znalezieniem 64-bitowych sterowników, szczególnie do starszego sprzętu (jeżeli takowy masz). Bo do nowych urządzeń zazwyczaj są do pobrania z netu bądź dołączone na płycie sterowniki 64-bitowe. Plusem tej technologii jest obsługa dużej ilości pamięci RAM. Większość płyt głównych pozwala obecnie najczęściej włożyć 8 GB RAM. Ale aby to wykorzystać trzeba zainstalować system 64-bitowy, gdyż 32-bitowe obsługują maksimum 4 GB RAM, a 64-bitowe znacznie więcej (z tego, co wiem, to powyżej 1 TB RAM).

A czy możliwe jest połączenie sieciowe 64 / 32 bitowego systemu??

Posiadam Vistę 64 bit i bez problemów działają wszystkie “popularne” programy.Jedynie antywirusy trzeba dobrać do 64 bitów.Normalnie działają min.Photoshop CS3,Corel Paint Shop Pro photo XI,Nero,Foto office,Everest,wszystkie przeglądarki internetowe,komunikatory,BitComet,itd.Grywam też w dość leciwe gry i nie ma problemu.Wyszło już tyle poprawek,że Vista śmiga coraz lepiej.I może uprzedzę pytanie które się często pojawia.Nie mam problemów z podłączeniem aparatu cyfrowego,MP3.

krzycho-70 wielkie dzięki:)

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

Na Vista X64 NIE DZIAŁAJĄ wszystkie aplikacje i teraz będę wymieniał w kolejności losowej:

  • Delphi 7 EE/Home - niby się włącza, ale jak chcesz pracować to się wyłącza :confused:

  • Office 2000 - teoretycznie działa, ale za każdym razem podczas włączania byle dokumentu włącza się jakaś instalacja

  • Nero 6, Windows pokazuje komunikat o niezgodności, ale nie mam nagrywarki więc nie moge tego sprawdzić. Za to Wave Editor działa dobrze :stuck_out_tongue:

  • Gra System Shock2 - wywala się :confused:

  • English translator 3.1: Przy aero najechanie na element menu powoduje natychmiastową zwiechą programu.

  • Nie działa tuner Winfast TV2000, bo producent oprogramowania sobie olał sprawę - od jak sama nazwa wskazuje 2000r nie rozwija oprogramowania dla tego tunera :confused:

To jest to, co mi dokuczało ostatnio najbardziej, poza tym na Viście x64 nawet da się pracować…

Nie działa mi:

  • Daemon tool (czym emulować pliki mdf?)

  • Czasowy Wyłącznik Komputera (a na stronie podano że pod Viste ma działć)

Czym można zamknąć kompa o danej godzinie? :slight_smile:

Ja używam Chrono shutdown

Rozwiązałem ten problem w ten sposób, że otwieram plik mdf za pomocą UltraISO i eksportuje do ISO :stuck_out_tongue:

Polecam ThorgSoft Toolbox: http://aplus.aplus.pl/programy/ToolBox-Setup.exe (kryptoreklama :slight_smile: )

Już komp mi się wyłącza Chrono shutdownem:)

A pliki MDF emuluje Daemontollem - zarejestrowałem się i mam wersje 64bit ale z Adaware (nie chodzi cły czas) - jednak co bym nie podłączył pod Daemontoll to i tak podczas instalacji wyskakuje błąd że “file is corrupted” :confused:

Mogę prosić o przetłumaczenie tej wypowiedzi na język polski ?