Vista 64 bit jak?

cześć… mam takie pytanie do znawców tematu… no wiec chciałbym przejść z ultimate 32 bit na 64 bit mam system 64 bit na płytce ale nie moge w żaden sposób uruchomić tej instalacji , płyta sie ładuje i potem wyskakują jakieś błedy i nic z tego nie wychodzi… i tu jest moje pytanie co robie źle że tak sie dzieje?? może ktoś mi objaśni krok po kroku jak to przeprowadzić ?? i jeszcze takie pytanko czy można miec na jednej partycji dysku system 32 bit a na drugiej 64 bit ?? jak tak to jak takie coś zrobić ??

z góry dzieki za jaką kolwiek pomoc i porady

pozdrawiam

Próbujesz zainstalować nowy system pod uruchomioną VISTą?

Ustaw bootowanie z płyty w biosie i instaluj, że tak powiem z biosu.

No, w biosie ustawiasz start z CD/DVD i wkładasz płyte, zapisujesz ustawienia, komp się zrestartuje, po tym jak pokarze się strona biosu wyskoczy napis naciśnij klawisz, czy coś podobnego, naciskasz byle jaki klawisz i instalacja się zaczyna dalej chyba sobie poradzisz.

bootowanie z płyty nie jest mi obce bo nie raz juz stawiałem system 32bitowy… robie to tak ze wkładam płyte z systemem do napędu robie restart i w trakcie ładowania biosu wciskam F12 potem rozwija sie małe menu w którym zaznaczam rozruch z płyty i wciskam enter nastepnie napęd się uruchamia słychać jak płyta wiruje i pojawia sie na czarnym monitorze napis ze jesli chce uruchomić z pyty to mam wcisnąć dowolny klawisz aby kontynuować…

tym razem z tym 64 bitowym tak sie nie dzieje robie wszystko tak jak powyżej i słychać napęd ale zamiast napisu “aby kontynuować wciśnij dowolny klawisz” pojawiają sie jakieś napisy i potem cała akcja sie przerywa i pojawia sie czarny ekran z polem wyboru jak chce uruchomić komputer "w trybie normalnym " “awaryjnym” itd… zaznaczam ze w normalnym i uruchamia sie komputer na systemie 32 bit który jest zainstalowany aktualnie i to tyle co dało sie zrobić… moja cała wiedza odnośnie stawiania visty sie skończyła odnosze takie wrażenie ze brakuje sterowników do czegoś i to jest przyczyną ale nie wiem z xp dałem sobie rade bo sciągnołem stery i zintegrowałem je programem nlite i poszło…

i jescze taka sprawa czy można postawić 64 bity na drugiej partycji ??

Nie zainstalujesz 2 wersji Visty na 1 partycji. Lepiej na czyściochę a co do drugiego systemu na 2 partycji to zazwyczaj sprawa dotyczyła Visty i XP. Spróbuj z Virtual PC.

Wygląda na to, że może jest coś z płytą nie tak i napęd jej nie daje rady odczytać. Uruchom te 32 bit i wsadź płytę do napędu i zobaczysz czy daje radę odczytać.

Co do drugiej wersji jednocześnie, to jeżeli masz użyć keya z 32 bit to nie. Można używać tylko jedną wersję. W/g licencji musisz jedną odinstalować i dopiero zainstalować drugą.

przy próbie odpalenia płyty na uruchomionym 32bitowym systemie pojawia sie komunikat ze system nie może uruchomić tego oprogramowania i ze mam próbować zainstalować z "instal media "

nie wiem co robić dalej ?? czy mam najpierw włozyć płyte z 32 bitowym i zrobić format partycji systemowej a dopiero potem spróbować te 64 bitowe ??

nie chciał bym zeby po sformatowaniu dysku okazało sie ze nadal nie da rady i ze bede stawiał od nowa 32 bitowe ?? myslałem ze jak instalka 64bit ruszy to wtedy tak jak w przypadku 32bit pojawi sie kreator którym zaznacze na której partycji chce zainstalować system i ze przy okazji bede mógł format zrobić??

To dobrze pokazuje, że nie może uruchomić.

Decyzja należy do Ciebie, ale ja bym spróbował najpierw format i potem próba zainstalowania.

Przy Twoim sprzęcie powinno pójść gładko.

zrobiłem format jak kazano i NIC własnie instaluje spowrotem 32bity…

po formacie włożyłem płyte z 64bit do napędu i zacząłem wszystko od nowa i pojawił sie tylko taki napis:

intel UNDI PXE-2.1 (build 082)

copyright © 1997-2000 intel corporation

for realtek RTL 8100E/8101E fast ethernet network adapter v1.02 (060510)

PXE-E61 : media test failure , check cable

PXE-MOF :exiting PXE ROM

brak bootmgr

naciśnij ctrl+alt+del , aby zrestartować

ktoś ma jakiś pomysł ??

Jak już masz te 32 bity to zainstaluj np. VirtualBox i popróbuj zainstalować x64 na maszynie wirtualnej. Jeśli nie pójdzie z DVD to zrób obraz tej płyty DVD i spróbuj z niego zainstalować na maszynie wirtualnej. Upewnij się czy rzeczywiście masz instalkę Visty x64. Sama instalacja nie różni się od tej 32 bitowej.

olo320i , może uszkodzona płyta. Sprawdź na innym kompie czy zabootuje. Jak nie - idź do sklepu w którym kupiłeś system, powiedz co jest nie tak i poproś o wymianę płyty.

zgodnie z podpowiedzią admina poszedłem do kumpla sprawdzić czy płyta pójdzie u niego na jego hp pavilonie i niestety kolejna porażka… a jednak płyta… i tu pojawia sie kolejna akcja gdyż tydzień temu kupiłem tą płyte w polsce jak byłem na urlopie na codzień od 3 lat mieszkam w angli i co teraz mam zrobić z tym fantem ?? oddać czy wymienić płyte bede mógł dopiero w okolicach świąt Bożego narodzenia bo wtedy planuje być w polsce a do tego czasu co mam zrobić ?? z kąd wziąć sam nośnik ?? znalazłem na stronie microsoftu taką opcje ze można zamówić sam nośnik visty za niewielką opłatą ale nie ma tam wyboru jaką viste chcemy czy 32bit czy 64bit ?? próbowałem sie dziś skontaktować z działem obsługi MS ale za pózno juz było bede próbował jeszcze jutro…

ktoś ma jakieś pomysły sugestie ?? bede bardzo wdzięczny za jakąś mądrą rade bo nie bardzo mam ochote czekać 3 miesiące na rozwiązanie tej sprawy

z góry dzieki

ten problem wygląda tak jak byś miał proc 64bit

Ja ostatnio gdzieś wyczytałem (co prawda dotyczyło linuksa) że na jednym dysku nie można mieć systemów pod różne architektury (w tym wypadku 32bit i 64bit).

Ale zaznaczam że nie jestem pewny tej informacji w stosunku do visty.

witam…

mimo moich szczerych prób nie udało mi sie wynegocjować zadnego nośnika od firmy “microshit” nawet za opłatą… rozmawiałem telefonicznie i mailowo wynik tej dyskusjii jest taki ze mam wymienić nośnik w sklepie w którym go zakupiłem a sklep ma już sobie sam poradzić z tym problemem… rozwiązałem ten problem pożyczając płyte od kumpla z pracy ale w wersjii z jezykiem angielskim a po całej instalacjii która poszła jak wyżej ktoś napisał GŁADKO spolszczyłem to przez WU i mam po polsku ale odnosze takie wrażenie, może sie myle, że taki spolszczony system zajmuje dużo wiecej miejsca na dysku niż taki nie spolszczony… analizuje to troche bo w wersji 32bit z tymi samymi programami które mam teraz na 64bit sam system z utworzonym tylko jednym punktem przywracania zajmował o prawie 10 giga mniej…

co do sterowników to wszystkie znalazłem na stronie producenta lecz jest takie jedno małe ale ponieważ robiłem nie raz format tego kompa wiec kiedyś juz raz pobrałem wszystkie stery ale dla wersji 32 bit i teraz mam na drugiej partycji w jednym folderze jedne i drugie i po małym porównaniu okazuje sie ze prawie połowa sterowników z folderu 64bit jest taka sama jak ta z folderu 32bit ma tą samą nazwe numer i wage… ??

troche to dla mnie dziwne ale najwidoczniej system 64 bit wcale tak do końca nie jest 64bitowy skoro niektóre sterowniki są te same i działa wiekszość programów dla systemu 32 bit tyle tylko ze są one zainstalowane w osobnym folderze asygnowanym (x86)…

jak narazie jestem zadowolony z systemu 64 bit widać ze wszystko jakby wyrazniej działa i uruchamia sie szybciej i płynniej po za startem i zakończeniem systemu to nadal jest wolne i trza czekać.

pozdrawiam.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Podpięcia nie są mile widziane i proszę o unikanie takich działań