Vista 64 bit problem z napędem

Otóż mam problem na moim systemie nie mogę zainstalować żadnego programu ani skopiować żadnych płków z płyt . Wyglada to tak że filmy DVD czy Xvid itp. odtwarzane prosto z napędu działają bez zarzutu jednak gdy chce coś skopiować czy zainstalować cd-rom staje razem z dyskiem twardym( lampka cd-romu i dysku gaśnie) i komputer się zawiesza na kilka minut potem instalacja czy kopiowanie ruszają na kilkadziesiąt sekund i potem znowu wszystko staje i tak wkólko. Komp jest nowy a system oryginalny. Macie pomysł jak to naprawić. Cd-rom jest sprawny na XP działa bez zarzutu ale na viscie już nie.

Napisz jaki to cd-rom. Podaj specyfikację sprzętu. Pozdrawiam

Odinstaluj wszystkie sterowniki napędów cd i restart kompa.

Być może pomoże.

to nie pomogło jednak teraz jeszcze zauważyłem, że w biosie widzi mi napęd i dysk jednak przy próbie auto detect dysku lub cd-romu bios mi sie wiesza.

a przy starcie kompa tam gdzie mam wykaz dysków i napędów wyświetlone przy dysku i napędzie jest none.

Mój napęd LG DVDRW GH22NS30 SATA

Spróbuj aktualizację biosu. Możliwe że uwalony jest kontroler sata, bądź napęd. jeśli masz możliwość sprawdź w innym kompie.

Pozdrawiam

biniu5152 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Sprawdź jeszcze (jeśli możesz) połączenie kabli SATA. u mnie b. często te kabelki się obluzowują i wtedy coś nie działa :P.