Vista 64 bity czy 32 bity na Pentium M Dothan , 2.0GHZ

witam

moje pytanie jak w temacie

posiadam laptopa z procesorem :

Pentium M Dothan 2.0GHZ

1 GB RAM

dysk 100 GB

grafike 256 RAM

jaki system kupic 32 czy 64 bity

pzdr Andrzej

32bit ponieważ penitum-m to 32bit procki , dopiero core 2 duo ( merom ) są 64bit

Nie prawda…

Ale i tak Ci polecam 32bit…poszuakaj na fourm już było, to w tedy znajdziesz uzasadnienie mojej odpowiedzi.

ok to może uzasadnij tą moją nie prawdę i powiedz, które procki intela mobilne były przed Merom’em 64bit? :slight_smile:

Emigrant ma racje ten procek akurat jest 32bit. Można zapomnieć o Viście64. AMD górą już od roku mam procka 64bit

Witam.

Tak czy tak narazie polecam wersję 32 Bit systemu.

Sterowników za dużo nie ma pod 64 bit , i problemy ogólnie ze sprzętem i programami

ależ intel też już bardzo długo ma “64bit procki” p4 z emt64 już nie mowiąc o Itanium które już było bardzo długo ale to segment serwerowy był/jest.

jeżeli mowa o mobilnych prockach64 to amd: turion intel: merom

Po pierwsze wersja 64 nie działa na zwykłych prockach. Po drugie nie tylko trzeba mieć OS 64 ale aplikacje. Wtedy ma największą wydajność. Zaufaj mi. Ja mam AMD Athlon 64 3000

jaka vista na moim procku 32 czy 64 bit??

PENTUIM4 2.80Ghz

Witam, a możecie mi powiedzieć takie coś… jaka Vista (32 czy 64) bedzie najlepiej u mnie chodziła , mój komputer to: Intel Core 2 Duo 1,86; 1,5Gb RAM 533Mhz; GeForce Galaxy 7600GS 256 DDR3; 160Gb HDD itd.???

Aha i jeszcze jedno czy Vista 32-bitowa może chodzić na Core 2 Duo?

Możesz spokojnie zainstalować wersje 32bit. Ja tak mam i wszystko działa super :slight_smile: oprócz oczywiście gg, które co pewien czas wariuje hehe

32 bitowa

Podobno, któreś działają na 64, ale w 64 może być problem z niektórymi aplikacjami.

Hm… to którą Viste zainstalować? 32 czy 64? Która będzie lepiej chodziła?

Musisz mieć procesor odpowiedni, a nie która lepiej, a która gorzej. Zresztą 64 chodzi tylko na jakimś układzie C2D nie na każdym.

Ale przeciez wyżej napisałem jakiego mam kompa! Tylko nie wiem jaka viste zainstalowac?!

PiXmAn_87 wybór należy do Ciebie, obie wersje możesz zainstalować 32 i 64bit , masz core 2 duo.

tylko zadaj se pytanie jakie stawiasz se wymagania co do programów używnych przez Ciebie i kwestii sterowników dla twego hardweru, głównie płyta główna mówiąc o Vista 64bit, narazie wrzuć 32bit , wyjdzie wiecej softu i driverow pod 64bit to zmienisz se na Vista64bit

No i właśnie na taka odpowiedz czekałem, dzięki wielkie!