Vista 64 bity czy 32 bity na Pentium M Dothan , 2.0GHZ

(Anx) #1

witam

moje pytanie jak w temacie

posiadam laptopa z procesorem :

Pentium M Dothan 2.0GHZ

1 GB RAM

dysk 100 GB

grafike 256 RAM

jaki system kupic 32 czy 64 bity

pzdr Andrzej

(Emigrus) #2

32bit ponieważ penitum-m to 32bit procki , dopiero core 2 duo ( merom ) są 64bit

(Grzesiek1) #3

Nie prawda....

Ale i tak Ci polecam 32bit....poszuakaj na fourm już było, to w tedy znajdziesz uzasadnienie mojej odpowiedzi.

(Emigrus) #4

ok to może uzasadnij tą moją nie prawdę i powiedz, które procki intela mobilne były przed Merom'em 64bit? :slight_smile:

(Biolmol) #5

Emigrant ma racje ten procek akurat jest 32bit. Można zapomnieć o Viście64. AMD górą już od roku mam procka 64bit

(aero) #6

Witam.

Tak czy tak narazie polecam wersję 32 Bit systemu.

Sterowników za dużo nie ma pod 64 bit , i problemy ogólnie ze sprzętem i programami

(Emigrus) #7

ależ intel też już bardzo długo ma "64bit procki" p4 z emt64 już nie mowiąc o Itanium które już było bardzo długo ale to segment serwerowy był/jest.

jeżeli mowa o mobilnych prockach64 to amd: turion intel: merom

(Bartekviper) #8

Po pierwsze wersja 64 nie działa na zwykłych prockach. Po drugie nie tylko trzeba mieć OS 64 ale aplikacje. Wtedy ma największą wydajność. Zaufaj mi. Ja mam AMD Athlon 64 3000

(*KAba*cZEK*) #9

jaka vista na moim procku 32 czy 64 bit??

PENTUIM4 2.80Ghz

(E Weedman) #10

Witam, a możecie mi powiedzieć takie coś.... jaka Vista (32 czy 64) bedzie najlepiej u mnie chodziła , mój komputer to: Intel Core 2 Duo 1,86; 1,5Gb RAM 533Mhz; GeForce Galaxy 7600GS 256 DDR3; 160Gb HDD itd.?????

Aha i jeszcze jedno czy Vista 32-bitowa może chodzić na Core 2 Duo?

(Leszkiewicz P) #11

Możesz spokojnie zainstalować wersje 32bit. Ja tak mam i wszystko działa super :slight_smile: oprócz oczywiście gg, które co pewien czas wariuje hehe

(Bartekviper) #12

32 bitowa

Podobno, któreś działają na 64, ale w 64 może być problem z niektórymi aplikacjami.

(E Weedman) #13

Hm... to którą Viste zainstalować? 32 czy 64? Która będzie lepiej chodziła?

(Bartekviper) #14

Musisz mieć procesor odpowiedni, a nie która lepiej, a która gorzej. Zresztą 64 chodzi tylko na jakimś układzie C2D nie na każdym.

(E Weedman) #15

Ale przeciez wyżej napisałem jakiego mam kompa! Tylko nie wiem jaka viste zainstalowac?!

(Emigrus) #16

PiXmAn_87 wybór należy do Ciebie, obie wersje możesz zainstalować 32 i 64bit , masz core 2 duo.

tylko zadaj se pytanie jakie stawiasz se wymagania co do programów używnych przez Ciebie i kwestii sterowników dla twego hardweru, głównie płyta główna mówiąc o Vista 64bit, narazie wrzuć 32bit , wyjdzie wiecej softu i driverow pod 64bit to zmienisz se na Vista64bit

(E Weedman) #17

No i właśnie na taka odpowiedz czekałem, dzięki wielkie!