Vista 64 jaki kupic router?

Witam serdecznie :slight_smile:

Chcia艂bym sobie zakupi膰 router do rozdzielenia neostrady. Chcialbym zeby dziala sprawnie pod systemem Vista 64 bo posiadam 4gb ramu i jedynie 64 bitowe systemy tyle mi widza. Interesuje mnie router wi-fi cena tak do 250z艂.

Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam Damian

Dowolny router z wbudowanym modemem ADSL (modemu neostrady z USB nie da si臋 pod艂膮czy膰 do routera). Mo偶na wybiera膰 wg. marki, wygl膮du, wymiar贸w, ceny itd, itp.

Routery dzia艂aj膮 niezale偶nie od komputera, zgodnie ze standardami sieci komputerowych. Konfiguruje si臋 je poprzez przegl膮dark臋 internetow膮. System operacyjny komputera nie ma absolutnie 偶adnego znaczenia. Mo偶e by膰 jakikolwiek wsp贸艂czesny, 32bitowy lub 64bitowy, Windows, MacOS, Linux, Unix, Solaris, byle mia艂 protok贸艂 TCP/IP i przegl膮dark臋 (kiedy艣 u偶ywano i innych protoko艂贸w, np. NetBeui).

S膮 niekt贸re routery, co maj膮 dodatkowe oprogramowanie konfiguracyjne, ale i tak da si臋 je skonfigurowa膰 przez przegl膮dark臋. Jedynym wyj膮tkiem s膮 AirPorty Apple.

Dziekuje za wyjasnienie jesli mozesz mi jeszcze powiedziec jakie sa najbardzej niezawodne bo slyszalem ze niekt贸re trzeba resetowa膰 i ze czesto sie zacinaja.

Linksys

Dzieki