Vista 64 - zawiesza sie

Witam.

W dniu wczorajszym kupiłem komputer. Od razu zainstalowalem Viste 64-bit. Przez pierwsze 2h korzystania z komputera wszystko bylo ok, jednak pozniej komputer sie zawiesil (caly system wylacznie z kursorem sie zatrzymal). Reset. Pochodzil przez 10 min i znow to samo. I od tamtej pory zawiesza sie zaraz po calkowitym uruchomieniu systemu.

Myslac ze blad lezy w systemie, zainstalowalem Windowsa XP sp2. Jednak po instalacji sterownikow (sieciowka, karta graficzna i dzwiek) i ponownym uruchomieniu przy ladowaniu systemu tez sie zawieszal (juz nawet system sie nie uruchamia).

Dodam jeszcze ze jak uruchamialem w trybie awaryjnym to dzialal, nie zawieszal sie. Zastanawiam sie czy nie oddac komputera do serwisu i powiedziec o moim problemie gościom ze sklepu.

Nie wiem w czym jest problem.

Moj sprzet:

Core 2 duo e8400

Asus 9800gt

Chieftec 560W

PSI p43 Neo-3 FR

DDR2 2x2GB PC6400 800MHz OCZ Reaper CL4

Seagate Barracuda ES 7200 500GB 32MB

Problem leży zdecydowanie po winie sprzętu

ja osobiscie uwazam ze to moze byc sprawa pamieci RAM albo procesora, ale nie jestem pewien.

PS. dodam ze sterowniki ściągnąłem nowe, aktualne.

Ja bym proponował oddać go jak najszybciej do serwisu, bo potem będa marudzić że coś robiłeś np wymieniałeś RAMy itp.

Z programu Everest Ultimate podaj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

to akurat wiem jak sie wchodzi do biosu, jak sie sprawdza napięcia itd…

wlasnie go oddałem. :slight_smile: zobaczymy co powiedzą.

możliwe przegrzebanie się karty graficznej, kumpel też miał podobny problem, co 10min mu się komp resetował, okazało się, że wysiadł wentylator na grafie