Vista 64bit a 32bit

Witam

Mam pytanie czy kupując Windows Vista Ultimate 64Bit, zainstaluję go na komputerze 32Bit ? ?

bo w niedalekiej przyszlosci chce zmienic komputer.

Nie, nie zainstalujesz

Witam

Z tego co mi wiadomo kupujac wersje Unlimite dostejesz oddzielna plytke z Vista x86 i 64 wiec nie widze problemu z instalacja ale klucz masz chyba jeden wiec ostorznie z rejestracjami.

heh

a na stronie microsoftu jest napisane:

Windows Vista Ultimate Zalecane wymagania systemowe:

*32-bitowy (x86) lub 64-bitowy (x64) procesor o szybkości 1 GHz

więc da sie zainstalowac na 32 bity.

No tak a jak napiisał djjanek poi zmianie kompa na 64-bitowy tez bez problemu zainstalujesz bez kupowania wersji 64-bitowej :slight_smile:

Bo dostajesz dwie płyty i wybierasz sobie odpowiednią do procka.

Z tego co słyszałem to tylko ultimate tak ma że dostajesz dwie płyty

Już można zamówić do każdej Visty dodatkową płytkę z systemem 64bit - wystarczy się zarejestrować i wypełnić formularz. :smiley:

Jak możesz to podaj linka do tego formularza

Możesz zamówić nośnik z 64 bit Vistą. Potrzebna jest karta płatnicza, której dane trzeba podać http://www.microsoft.com/windowsvista/1 … fault.mspx

na czym polega różnica pomiędzy 64 a 32 bitowym systemem vista??

32bitowy system jest na każdy procesor, a 64bitowe może być tylko na Procesory, które mają architekturę 64 bitową

Różnica też jest taka że na systemie 64 bitowym - aplikacje 32 bitowe wolniej działają…

Dzięki za link :wink:

Wolniej? Narzut tworzony przez WoW32 jest prawie niezauważalny, a programy mają możliwość korzystania ze zwiększonej ilości RAM, jaką może obsługiwać system 64-bitowy.

Większy problem, że aplikacje 16-bitowe NIE działają, że sterowniki muszą być 64-bit, że nawet głupie rozszerzenia powłoki explorer.exe muszą być 64-bit. To utrudnia pracę, choć takie wymagania są jasne ze specyfiki działania systemu.