Vista 64bit, gry, programy itp oraz jej szybkoś

Witam, czy Vista 64bitowa jest dużo szybsza od wersji 32 bit? Będzie to widoczne? I co mi da wersja 64bitowa? I czy będą na nią działać takie programy jak FireFox, GG, Quick Time, Safari, Office 2007 i jakieś tam gry? I czy w ogóle opłaca się kupować wersje 64bitową?

Odpowiem Ci tak, jak mi odpowiadali.

Vista x86 (32) to teraźniejszość, natomiast Vista x64 to przyszłość.

Nie ma zbyt wielu sterowników, AV i FW na wersję 64bitową.

Większość (jak nie wszystkie) programy z 32bitowej będą działać na x64, aczkolwiek wolniej. Ponadto jak kupujesz wersję BOX Ultimate to masz chyba dwie wersje (x86 i x64).

Wiem, że w wersji BOX są obie wersje ale to troszkę drogie, OEM kupie…

Ja nie korzystam z jakiś programów do pracy itp tylko chcę aby system był szybszy :stuck_out_tongue:

Im szybszy powiadasz?

To działa tak

A co do OEM, to chyba możesz jego tylko raz zainstalować :stuck_out_tongue:

Narazie wydajniejszy jest x86, ponieważ większość gier chodzi szybciej na niej (np. taki STALKER, jest też pisany pod x64, lecz działa wolniej niż na x86). To samo tyczy się programów, konfiguratorów (np. Vista Sunrise Konfigurator), antyvirów i firewallów. Pewnie w niedalekiej przyszłości to się zmieni, pewnie.

EDIT: zapomniałem dodać, ja sam używam x64 i czasami mnie wkurza, np. mam program do grania przez neta (IGZone), który nie działa przez zabezpieczenie DEP (da się chyba wyłączyć w x86).

Czyli jak mam wersje OEM to nie mogę jej instalować więcej niż jeden raz na jednym komputerze? Mam 1,5gb ramu i Vista znacznie szybciej chodzi od XPka :wink:

To że wszystkie programy znakomicie chodzą to nic, ale ich uruchamianie np: Open Office na XP uruchamiał się nie wcześniej jak 15 sekund, a na Vista x64 ułamek sekundy, sekunda no, tak jak nowy produkt Office 2007 od MS, praktycznie wszystko chodzi, tylko niektóre programy są dostepne na 32 lub 64 bit, to jak wiadomo lepiej ściągnąć tą na 64 bit, co do sterowników karty graficznej nie narzekam, a karta graficzna to Evga 8800 GTX Ultra i znakomicie chodzi a jak jest nowsza wersja sterownika, to Vista Cię poinformuje i jest dostępna przez narzędzie Windows Update.

Starsze gry problem np: Medal of Honor mozna grać ale dodatki Sperhead i Breakthrough już nie da się odpalić, ale to stare gry, i po co do nich wracać.

Call of duty 1 i 2 elegancko chodzą 5 sekund i uruchomiona.

Wszystkie programy na 32 bit są automatycznie instalowane do folderu: Program Files (x86) można sobie wybrać patrycję.

A programy 64 bitowe są instalowane do folderu: Program Files

Jest jeszcze folder: ProgramData

Sam system Vista uruchamia się i to różnie bo od 20 sekund do 30 sekund.

Na Viscie 32bit Office 2007 uruchamia się w 1-2 sekundy xD

Programy od MS działają dużo lepiej na Viście niż na XP (potwierdzone testami). Starsze gry da się uruchomić, np. Age of Empires I-II + dodatki (lecz przy niektórych są tzw. artefakty). Lepiej działają programy x64 na 64bitowej niż x86 na 32bitowej :slight_smile:

A co do OEM, to chyba możesz jego tylko raz zainstalować :stuck_out_tongue:

totalna bzdura - oem instalujesz ile razy chcesz ale umowa licencyjna zezwala go instalować tylko na danym sprzęcie (1 komp ) który posiadasz - więc problemy tylko są przy zmianie kompa lub płyty głównej

nie wiem skąd ludzie biorą taki informacje eh…

Mam pytanko… Też kupiłem sobie Viste Ultimate 64bit OEM. Nie wiecie czy mogę zainstalować ją na tym samym komputerze po zmianie pamięci RAM? Bo już ją aktywowałem. :?:

Sama zmiana RAM’u niepowoduje dezaktywacji windows’a więc spokojnie :slight_smile:

Więc odpowiedz bdzmi TAK można spokojnie instalować !

Żeby nie zaśmiecać forum dopiszę się do tego tematu. Właśnie składam nowy sprzęt i zastanawiam się którą Vistę zainstalować, 32-bit czy 64-bit.

Sprzęt to:

  • Core 2 Duo 8400 (3GHz)

  • 4 GB RAM DDR2 800

  • GF 9600 GT 512 MB

Czytałem różne opinie na ten temat. Wiem, że pod 64-bit muszą być 64-bitowe sterowniki, ale to u mnie nie stanowi problemu (no może poza kamerką internetową). Jak to jest z programami. Podobno 32-bitowe pod Vistą 64 chodzą wolniej. To prawda? Jak się ma sprawa z takimi programami jak Opera, Total Commander, Skype, GG? Czytałem też gdzieś, że pod Vistą 64 nie można korzystać np. z Youtube i podobnych stron, przez brak obsługi Flasha 32-bit. Widziałem też jakieś testy, na których Vista 64 dużo lepiej wypadała w grach niż 32-bit.

Zakładając, że zdecyduję się jednak na Vistę 32-bit, to dużo stracę pracując na takiej, a mając procesor 64-bitowy?

Jak widzicie dużo mam wątpliwości, ale chcę zainstalować system raz a dobrze, tak żeby go za parę miesięcy nie zmieniać.

Będę wdzięczny jeśli ktoś się wypowie w tej sprawie.

Masz 4GB RAMu więc…musisz zainstalować Vistę 64 bitową.Vista 32 bitowa zobaczy Ci tylko 3,2 GB RAMu.

A ja mam pytanie, czy na takim laptopie vista 64bit będzie dobrze chodziła.Czekam na odp!.

Chodzić będzie. Proc i pamięć wystarczy, do efektów potrzebna dobra karta…

Bardzo dobry sprzęcik =D> Obowiązkowo Vista 64-bit

Czy ja wiem… Chodzą tak samo szybko…

Opera działa szybko i sprawnie tak samo Total Commander i GG… Skype nie używam więc się wstrzymam z oceną…

To przerażające, że ludziom taką ciemnotę wciskają…

Jak masz odpowiedni sprzęt (ty masz) to oczywiście bije 32-bit na głowę. Porównując dwa takie same komputery jeden z 64bit a drogi 32-bit to wygrywa oczywiście x64 :wink:

No na pewno stracisz… Na początek poleci ram… bo zamiast 4GB będzie widział ci około 3,2GB to raz procesor 64bit będzie pracował nie wykorzystując swojego potencjału… poza tym nie warto się pchać w 32bit tylko dlatego że to standardowa architektura lepiej zainwestować w coś nowszego…

Wątpliwości to dobra rzecz jeśli jest w rozsądnych granicach :wink: Ja kupiłem 64bit jakieś 3 miesiące temu i jestem zachwycony… Wcześniej rok na 32-bit i różnice czuje gołym okiem… Jeśli dobrze sobie wszystko poukładasz w systemie bez śmieci zbędnego badziewia itp… to system śmiga jak żyleta czyli tak jak mój :lol: Klikasz ikone i już otwarte czasami jak się zamuli system to czekasz 1-2sek ale to góra :smiley:

mam windows XP i chce se wgrać Viste 64 bit nie wiem czy mi pójdzie moje części :

  • GF 8800 GTX 1 GB

  • 6 GB ram

  • 256 GB dysk ( 4 dyski twarde)

-Intel core 2 duo extreeme (4 rdzenie)

powiedzcie plizzzz

dobre, dobre…

To najlepsze…

Jeśli masz Intel Core2Duo, to Vista x64 Ci się uruchomi.

Poza tym poczytaj regulamin forum, bo zaraz wejdzie tu jakiś moderator/administrator i wręczy Ci ostrzeżenie.

Bierz 64 bit przynajmnie obsługuje do 16 GB ramu, dobre do przyszłych gier bo 4 GB za dwa, trzy lata może być za mało.

Mam od roku postawiony system i chodzi jak żyleta.

Zależy która:

Home Basic - 8 GB

Home Premium - 16 GB

Ultimate, Business, Enterprise - ponad 128 GB