Vista 64bit PL czy Xp 64bit ENG.?

Witam

Zamierzam sobie kupić 4GB ramu i nie wiem który windows będzie lepszy. Czy Vista 64bit PL czy Xp 64bit ENG. Nie wiem co wybrać ponieważ na Viscie nie chodzą starsze gry i inne aplikacje które są stare, a win Xp gdzieś czytałem że w polsce nie jest legalny. Czy mogli byście mi coś doradzić.??

ja brałbym Vistę.

Lol, XP nie jest nielegalny. A w Twoim wypadku Vista jest lepszym wyborem.

a skąd wiesz ze w jego wypadku vista bedzie lepsza?? :stuck_out_tongue:

Gdzieś czytałem że windows Xp 64bit w polsce jest nielegalny i niema go w spolszczonego.

Kto ci takich bzdur naopowiadał?? Owszem Windows XP 64-bitowy nie został spolszczony lecz on jest jak najbardziej legalny… od kiedy to legalność oprogramowania ustala się według języka?? :wink: czy to polski czy angielski jest tak samo legalny… oczywiście jeśli zakupisz na niego licencję…

A wracając do tematu bardziej do 4 gb ramu polecałbym Vistę 64 bit…

Tak się dopiszę do tematu. Czy to prawda, że Vista HP 32 bit SP1 obsłuży 4GB Ram?

Nie Vista 32 bit nie obsłuzy w pełni 4 gb ramu ponieważ jest to inna architektura… 4 gb może ci wykryć (tak się dzieje po instalacji SP1) ale już ich nie wykorzysta…

Nie obsłuży. 64-bitowa wersja – tak.

Ściągnąc to możesz z półki sklepowej i ew. przemycić jak nikt nie będzie widział ale tu piractwa nie popieramy…

A sio! piracie…

Ale będzie widzieć około 3,5 GB Ram? Bo tak planuje dołożyć Ram sobie i nie wiem czy brać 2x2GB i wtedy na dualu czy jedną kość 2 GB kupić tylko.

Żaden system 32 bitowy nie obsłuży 4GB ramu, Vista może wyświetlić że jest 4GB ale ich nie użyje.

Co do tematu to bierz Vistę, bo z XP 64 bit może być spory problem ze sterownikami.

  1. Skoro używasz starszych programów, to raczej 4 GB za często się nie przyda.

  2. Wybrałbym raczej XP (pod warunkiem, że korzystasz ze starego softu!).

A jaka wersja tej Visty.?? Może Home Premium, Ultimate, Home Basic.?? Mogli byście mi coś polecić. :?:

Ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć i do czego chcesz używać systemu?

Przypuszczam, że Home Premium wystaczy.

tak do max 500zl. a bede go uzywal do wszystkiego praktycznie.

Tak jak kolega Wasacz proponuje Home Premium ci wystarczy… Na Ultimate nie warto wydawać pieniędzy tylko dla kilku dodatków takich jak Dreamscene itd…

Franki A do czego jest ten dodatek Dreamscene.?? I jakie są dodatki do tego Ultimate.??

http://pl.wikipedia.org/wiki/Windows_DreamScene

a do Visty ultimate wydano nastepujące Dodatki:

* Windows DreamScene – dodatek, który umożliwia wyświetlanie filmów lub animacji bezpośrednio na pulpicie.

* BitLocker i EFS.

* Hold 'Em – gra pokerowa

* Windows Vista Ultimate Language Packs – dodatki pozwalające wyświetlanie interfejsu Windows Vista w innych językach niż jest aktualnie zainstalowany.

* Windows Sound Schemes – 3 dodatki zawierające nowe dźwięki Windowsa, które możemy użyć zamiast domyślnego:

o Glass;

o Pearl.

o Dźwięki z gry Tinker.

* Microsoft Tinker – gra komputerowa

Sam system nie obsłuży 4GB RAM, ale już program/gra tak. Co do systemu, to nie brałabym żadnego. XP z lekka przestarzały a Vista fatalna. Ew. można posiedzieć na Win7 BETA, choć nie spotkałam się z opinią, że jest ładny…