Vista a aktywacja problem

Mam problem zmienilem w biosie ustawienia z raid na ide bo nie dzialala mi nagrywarka sata samsunga po tej zmianie jest ok tylko narodzil si powazny problem vista chce ponownej aktywacj wyskoczyl komunikat ze wykryto zmiane sprzetu i jest konieczna ponowna aktywacja.Wiem ze viste mozna aktywowac pare razy ale jezeli chcemy pobawic sie z rajdem i zmienimy ustawienia w biosie za kazdym razem bedzie viste trzeba aktywowac od nowa trzy aktywacje i do widzenia.Wniosek nie warto kupowac oryginalu bo i tak siegniemy po cracka.Chyba porypalo tych z microsoftu.A wydalem 700 zl na ultimate

O czym ty mówisz, dzwnisz do microsoftu i bez problemu podadzą Ci nowy key jeśli podasz legalny stary o podasz przyczyne dlaczego chcesz nowy :stuck_out_tongue:

Hmmm niepokojące.

Zastanawiam się jak to w chwili obecnej jest z tą zmianą sprzętu. Może ktoś wie i jest pewny na 100%? Bo tak sobie planuję kupić OEM’a Home Premium (albo dostać z Upgrade, ale jeszcze się zastanawiam, czy nie dopłacić czasem 140zł (po odliczeniu wszelkich podatków) i kupić OEM bo Upgrade jest do d*** i mimo mojej niezasobności portfela jestem w stanie wydać te parę złotych więcej) a potem zmienić procka i dokupić RAM. Tylko, że teraz się zmartwiłem, bo skoro taki duperel wywołał efekt w postaci tego, że Vista znalazła inny sprzęt i na nowo aktywować, to odpada… Kupiłbym ją dopiero po zmianie sprzętu.

Nawet mając to co Masz a później zmieniając podzespoły (jeżeli poprosi Vista o ponowną aktywację) to zadzwonisz do Microsoftu i podadzą Ci nowy klucz.

To jest bezbolesny telefon

Jasne, że to żaden problem dzwonić do Microsoftu i jeszcze się gęsto tłumaczyć dlaczego chce nowy key.

:/. Na pewno? :/. Mama mówiła, że trochę boli :).

A na poważnie: no miejmy nadzieję. W końcu to wersja OEM, ale MS niby zmienił nieco nastawienie.

Wcale się nie trzeba tłumaczyć - ja kiedyś dzwoniłem i zapytała mnie laska “dlaczego pan wymienił płytę” a ja jej na to “a co to panią obchodzi, albo poda mi pani ten klucz albo spotkamy się w sądzie :lol: - kupiłem produkt i chce z niego korzystać - mam pudełko i nośnik” a ona na to “dobrze niech się pan tak nie denerwuje - mam obowiązek spytać” - a ja jej na to “a ja nie mam obowiązku odpowiadać” po czym dostałem nowy kluczyk…

ps. problem był z aktywacją wersji BOX

I to bardzo zmienił swoje podejście do OEM’ów od ubiegłego roku.