Vista a Laptop

Mam pytanie odnosnie visty i nie tylko, czy do laptopa jest potrzebne jakies specialne wydanie systemu?

Chodzi mi o to wszystkie sterowniki do laptopa itd.

Ja mam windowsa na dysku bez cd i nie wiem co robic w razie formata albo zmiany na viste? moze ktos mi wytlumaczyc?

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak laptopowa edycja systemu operacyjnego :stuck_out_tongue:

W HPkach jest ukryta partycja, na której jest system i trzeba to zgrać na płytkę, poczytaj w instrukcji dokładnie, ja dostałam płytkę bo mam serię nx :slight_smile:

mowisz?:stuck_out_tongue: no dobra a instrukcja nigdy nie czytalem instrukcji od niczego nie lubie , wole sam rozkminiać co i jak ale dobra trzeba bedzie ruszyc;p

Wesołych świąt Joan :stuck_out_tongue:

w laptopach masz wersję rcovery, w nx faktycznie trzeba zgrać na płytkę lub z partycji recovery instalujesz windowsa, w toshibie dostajesz gotowa płytkę, również o nazwie recovery, jeśli chodzi o vistę to twój laptop musi spełniać wymagania minimalne, najlepiej żeby miał naklejkę Windows Vista Capable, tzn, że pójdzie na nim Vista

jeśli chodzi o hp 6140 to jest capable :slight_smile:

Nie no ja mam płytkę w nx, kolega ma Paviliona i tam hp poskąpił :?

Co do naklejki - to nie jest konieczne, na starszych (lub bieżących) lapkach z dobrym konfigiem pójdzie i bez takich znaczków :wink:

wiem ze jest capable bo ma nalepke , ale to tez taki chwyt marketingowy zeby ludzie pod znakiem visty brali nowszy model drozszy a przeciez jak mowi Joan wystarczy zeby spelnial kinfuguracje, sama nalepka visty przeciez nei odpali;p