Vista a mój komputer

Witam serdecznie.

Mam pytanie związane z sytemem Windows Vista.

Mój sprzęt:

  • C2D 2,66 GHz

  • 2 GB RAM DDR 2 800MHz Kingston

  • Foxconn P35A

  • 8600GT Sonic+

Obecnie używam Win Xp SP2

I moje pytanie:

Czy oplaca mi się inwestować w jakąś wersję Visty( może coś proponujecie ), czy może czekać na Win 7 ??

Z góry dziekuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

A czy poczciwy XPek Ci już nie wystarcza? Bo generalnie, oprócz bajerków graficznych to przeciętny user nie jest wstanie dostrzec różnicy w funkcjonalności. No, może zarządzanie pamięcią wygląda lepiej, co nie znaczy, że odczujesz jakiś zauważalny skok wydajności. Sam czekam na Win7, zobaczymy, co nowego wniesie.

Viste możesz sobie kupić najlepiej Home Premium x64… co do win7 to zgodnie z informacjami na DP premiera dopiero za rok na święta o ile nie będzie żadnych zmian terminu premiery poza tym jako nowość pewnie będzie sporo kosztować tak jak vista jakiś czas temu… Czy ja wiem czy warto czekać… sam zdecyduj…

tak, czekaj na W7 a jak go wydadzą to wszyscy powiedzą że jest zły i będą czekali na W8 :smiley:

Jest zdecydowanie stabilniejsza od xp-ka.Wersja Vista home premium x64.Twój komputer spełnia wymagania.

DirectX10 jest w Viscie, XP kończy się na DX9. To w zasadzie jedyna, sensowna różnica między tymi systemami.

nie tylko choćby x64 w wersji PL Vista

Ile osób tyle opinii. Ja np. nie chce już XP. Pod Vistą mi się przyjemniej pracuje i rozwija “skrzydła” na mojej konfiguracji. Najlepiej sam przetestuj.

Jest szansa że dla posiadaczy Visty Windows Seven będzie za darmo ;]

Kilka różnic w funkcjonalności zauważalnych przez “przeciętnego usera”:

  • Lepiej zarządza pamięcią - przycina pamięć procesom, tym bardziej, im bardziej są nieużywane. A i działającym nie pozwala na nadmierny rozrost.

  • Jest stabilniejsza. Gdy na XP cokolwiek zawiśnie, to już nic innego się nie da zrobić, można tylko czekać. Na Viście nawet gdy raz na jakiś czas coś stanie, to samo się po chwili odwiesi i nie przymuli bez powodu całego systemu. A nawet jeśli się nie odwiesi system sam zaproponuje zabicie procesu, bez wpływu na resztę.

  • Ma kilka niesamowicie ułatwiających korzystanie rzeczy - np. klikalny pasek adresu, automatyczne nie zaznaczanie rozszerzenia pliku przy zmianie nazwy, czy dużo inteligentniejsze kopiowanie, które po prostu pominie to, czego nie może skopiować, a nie przerwie całą operację :confused: Niby ■■■■■ółki, ale jakże ich brakuje na XP, gdy człowiek się do nich przyzwyczai :slight_smile:

  • Logiczniejsza struktura katalogów oraz ułożenie elementów w Panelu Sterowania.

  • Łatwiej konfigurowalna i nie gubiąca ustawień sieciowych.

  • 64bity po polsku.

Jak sie zawiesi to się okno “zbiela” i wystarczy kliknąc [x] i te całe centrum od problemów się pojawia. NIGDY mi się nie zdarzyło żeby kliknięcie w [x] nie pomogło :slight_smile: a w XP przy okazji się explorer.exe zamykał ;]

Mam taką nadzieję, ale i tak na pewno będzie tylko do BOX a ja mam OEM :frowning: , a za przesyłkę i tak zabulisz.