Vista a moje wymagania

Witam,

Na wstępnie odrazu zaznaczam, że przeczytałem dużo wątków na temat visty. Jednak proszę o indywidualną ocenę. Na początek parametry:

Motherboard: Gigabyte GA-945PL-S3P

Processor: Intel Core 2 Duo E4500 (2.2Ghz @ 2.5Ghz)

Memory: 2x1GB DDR2 (667mhz) DUAL-CHANNEL

Hard Drive: SAMSUNG HD321KJ (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Video Card: MSI nVidia GeForce 9600gt 512mb DDR3 - OC Edition

A teraz pytanie:

  1. Czy opłaca się instalować Vistę Ultimate na tym sprzęcie? Głównie zależy mi na wydajności w grach takich jak GTA IV czy CoD. Jak tak to jaką wersje? x86 czy x64? A może pozostać czy XP?

Pozdro

zostań przy xp i poczekaj na 7 :smiley:

Najlepiej pozostań przy XP. Wszystko działa prawda? W takim razie nie ma co kombinować.

Gry lepiej będą chodziły na ixpeku.

lukaszczecin, dobrze muwi lepiej pozostań przy XP i poczekaj na 7, vista do normalnej pracy do jest dobra ale zeby jakąś gre odpalić to nie radze :), na viscie to nie da sie grać :wink:

Coś podobnego,czyżbym miał jakiś system?Nie no przecież mam Vistę a przecież grałem w gry.A jakieś tezy na ten temat masz czy po prostu jesteś kolejnym,który naczytał się głupot w internecie i teraz bezwiednie je przytacza?Grałem i wszystko ładnie działa.Fakt z jakimiś starymi grami problemy mogą być bo są niekompatybilne ale z nowszymi nie ma problemu.Różnicy w działaniu gier między XP a Vistą wielkiej nie ma (może nawet żadnej w niektórych przypadkach).Na początku były i to duże.

Jak możesz to czekaj do premiery Seven,ciekawe ile “zaśpiewają” za nowy system.Twój obecny sprzęt bardzo dobrze poradzi sobie z Vistą,mam podobny do Twojego,tyle że ma E4300 i inną płytę Gigabyte.Grałem w GTA IV na XP i Vista zanim jeszcze patche wydali i różnica fps w benchmarku na korzyść XP wyniosła zaledwie 2 klatki/s,więc znikoma.

Ps. Pisze się “MÓWI”.

chyba nie wiesz co piszesz, ja na viście pod zintegrowaną grafą Radeon HD3200 grałem płynnie w GTA IV (a jakby się znalazł jakiś niedowiarek - http://www.youtube.com/watch?v=jdpzLrP3vv4 - mój filmik)

ogólnie gry działają lepiej na viście (oczywiście te nowsze, chociaż z “trochę” starszymi też nie ma problemów)

chłopaki sory ale umnie na grafice hd4850 asus ruznica między xp a vistą są kolosalne

a jakie konkretnie gry grasz? sądzę, że jakieś z nowszych tytulów które pod vistą chodzą na dx10, a pod xp na dx9 i stąd może być różnica w wydajności

Większej bzdury nie słyszałem. To właśnie przez kłamliwe wypowiedzi takich ludzi jak ty Vista ma złą opinię.

Nawet jak miałem 8800GT to nie było różnicy pomiędzy XP a Vista. Ale fakt jest taki że Vista na początku w grach wypadała bardzo słabo w porównaniu do XP ale od SP1 + nowe stery, wypada na tym samym poziomie co XP.

Z drugiej strony komp Usera vienio nie jest aż taki super i przedstawia poziom średnio-niski.

PS: dla niedowiarków GTA 4 chodzi lepiej pod Vista/7 niż pod XP.

grałeś chyba na minimalnych detalach i 800\600! pograj se na 1280\1024 na max to zobaczysz na co stać twoja grafikę

:? i jaka różnicę w obrazie

to jak dwie gry u ciebie i u mnie!

ja gram fifa 2009 2008 pes 2009 cod 4 i ten nowy cod nfs undercover jakos tak crysis :), i miedzy xp a vistą to na xp gry fajnie śmigają

albo może to być wina że jest za mało ramu 2gb jak bym miał może 3 gb to by się może lekko lepiej działało

no jasne, że nie grałem na full hd, przecież to integra, a i tak sprawuje się lepiej niż topowe karty z seri GF 7xxx

poczekaj na win 7 bo nie ma sensu pakować się w windows viste…

a tera dołanczam się do wojny fanboy-ów:

XP sh*t Vista rules!!1oneone!

skąd ludzie biorą opinie że im vista źle chodzi? Pamiętajcie, po zakupie laptopa w tesco należy przeinstalować system aby nie było tego syfu co zamula system.

Niestety Viście nic już nie pomoże i zawsze będzie złym systemem,a szkoda.Seven wcale nie jest niczym rewolucyjnym i różnic w działaniu nie widać,no może na Athlonach XP z 2000 roku.Nowe systemy są do nowych komputerów i troszkę starszych a nie “złomów” sprzed pięciu czy więcej lat. :stuck_out_tongue: .

Tak naprawdę wybór należy do Ciebie,przemyśl go dobrze.

Również mnie się przewraca w żołądku kiedy czytam jaka to Vista jest beeee, a 7 genialna.

Miałem 7 przez kilka dni na moim FS Amilo Pa3515 z platformą mobilną AMD Puma i jak dla mnie 7 to Vista na sterydach z bardziej przeźroczystym Areo – nic więcej.

Bez problemu da się grać na Viscie w gry, jest stabilniejsza niż XP. Jak ktoś to dobrze zauważył – gdy kupujemy laptopa z Tesco pierwszą czynnością powinien być format C:.

Vista stabilniejsza i wydajniejsza? Stabilność taka sama, a wydajność dużo niższa od XP. 7 moim zdaniem chodzi tak samo jak Vista. Może nawet gorzej.

sorry błąd… xD

już poprawione.

UP: …

Gdzie ty widzisz gorszą wydajność w Vista, bo od SP1 niema różnic po między Vista a XP.

A jak ty widzisz różnice po między XP, Vista, 7 to zmień kompa bo widać że masz słabego kapcia a nie dobrego kompa.

vienio:

Sam zdecyduj jaki chcesz OS czy XP czy Vista/7. Ja radził bym ci edycję x64.

szybsza może nie jest, ale też nie jest wolniejsza i dodatkowo pod wieloma względami prześciga XP (lepsza obsługa nowego sprzętu, nowe technologie (np DX10) itd.)