Vista a p2p

Niedawno przeglądałem jakiś temat i było tam napisane, że pliki ściągnięte z p2p przez Vistę ze względu na brak licencji oraz zabezpieczenia tego systemu nie pozwalają na odtworzenie danego filmu, muzyki bądź obrazu… Nie dostałem wtedy odpowiedzi więc zapytam w nowym temacie… Proszę o odpowiedź userów Visty, jak to jest naprawdę?

Bez problemu otwiera wszystko… filmy, muzykę, obrazki itd…

To jest legalne forum i nie udzielamy takich odpowiedzi!!

To nie wiem, o co chodziło w tamtym chorym temacie… :slight_smile:

Dzięki i pzdr

Jeżeli zabezpieczony materiał (muzyka, wideo) zostanie umieszczony w sieci p2p to możesz być spokojny - zabezpieczenia zostaną zdjęte więc pobranie ich na swój komputer nie spowoduje niemożliwości korzystania z nich.

To co Cię nurtuje to jest technologia DRM (było o tym głośno) - przykład:

Kupujesz w sklepie internetowym plik muzyczny , ściągasz go na dysk Swojego kompa i odtwarzasz - JEST OKi ale kopiując ten plik na płyte i odtwarzając na innym kompie już NIE IDZIE.

Wraz z zakupionym plikiem pobierana jest LICENCJA (kod wygenerowany w oparciu o Twój komputer).

Pozdrawiam

Z p2p tak nie jest?

Mów za siebie, poza tym przez p2p można spokojnie pobierać legalne pliki… np. z IDG.pl

Jeżeli ktoś umieści film DVD w p2p to napewno postara się zdjąć te zabezpieczenia.

To jest podobne jak Kody Regionów w odtwarzaczach DVD tylko bardziej zaawansowane technologicznie.

Pamiętaj - Czlowiek Tworzy Zabezpieczenia - Człowiek Pokonuje Trudności - To Tylko Kwestia Czasu, Umiejętności.

Forum legalne owszem - p2p też jest legalne

Tutaj cały arsenał: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=46

Pozdrawiam

plgracz czyli mówiąc po chłopsku jeśli pobiorę jakiś film z p2p. w formacie np. DVD lub Xvid to czy będe mógł go normalnie obejrzeć a potem zgrać na płytę i odtworzyć np. na stacjonarnym DVD lub innym komputerze?

TAK, jeżeli osoba udostępniająca pozbawi ten materiał zabezpieczeń

Teraz rozumiem, wielkie dzięki :slight_smile: