Vista a rapidshare - blokada

Na lapku z Vistą przy próbie pobierania jako Free User po wyświetleniu się czasu do pobrania - koniec! W nieskończonośc pokazuje 77s do odczekania

Inny komputer, z XP, przyczepiony do tego samego łącza ( neostrada ) - działa bez problemu, odlicza, pobiera plik.

Vista nie lubi się też z Wirtualną Polską - za czorta załączniki z opisami programów telewizyjnych nie chcą się same otwierać ( albo jako nowa strona, gdzie potem trzeba wrócić, albo ręcznie, przez prawy klawisz ), a Firefox 3.5 na WP wiesza się prawie od razu

ma ktos pomysł o co chodzi ?

a co ma vista do przeglądania stron? weźcie ludzie nie zwalajcie wszystkiego na vistę bo to idiotyczne!! podczep innego kompa z vistą pod to łącze i zobaczysz że wszystko będzie też ok

to wina przeglądarki ewentualnie antywirusa, spróbuj na innej przeglądarce

vista to jedyne co mi przychodzi do głowy - wersja Business 32bit

to samo się dzieje pod firefoxem 3.0.1 i pod Internet Explorerem 8

na obu komputerach jest ten sam antywirus i ten sam firewall, ten z XP chodzi bez zarzutu

widzę że wpływ na te rzeczy mają ustawienia Java i JavaScript, ale nie jestem w stanie zrobić tak żeby działało

Masz rację. Obsługa Java Script na tej stronie została wyłączona dlatego odliczanie nie działa. Sprawdz czy nie blokuje ci tego NoScript w Firefoksie. Mozliwe, ze blokuje też firewall z modułem blokowania zawartości.

pomogło, dzięki